Profesionalų patarimai

Psichologas: dukra išsikrausto - ką daryti?

2012-04-04 | Psichologas dr. Marius Daugelavičius, nuotrauka iš asmeninio albumo

Klausimas

Sveiki, dukra netrukus baigs vidurinę mokyklą, ruošiasi stoti į universitetą. Tuo pačiu ji pareiškė norą palikti mūsų namus ir kraustytis gyventi pas ketveriais metais vyresnį savo vaikiną. Dukra nedirba, vaikinas ją išlaikytų. Gyvename sostinėje, todėl tikėjomės, kad baigusi mokyklą dukra nesikraustys iš namų tol, kol baigs universitetą. Baiminamės, kad išėjusi iš namų nesugebės pradėti savarankiško gyvenimo - juk jai tik 19 metų. O jei neplanuotai pastos, nebaigs mokslų, kuriuos mes ruošiamės finansuoti? Esame pasimetę.

Pataria psichologas
Dr. Marius Daugelavičius
www.psichologas.org


Jūsų nerimas yra visiškai suprantamas. Tėvams vaikai visuomet lieka vaikais, kad ir kokie suaugę jie būtų... Sąmonėje giliai įsirėžę, kad ta mergaitė yra maža, miela, bet nesavarankiška, ja reikia rūpintis ir globoti. Deja, laikas bėga, vaikai užauga ir nori pradėti gyventi savarankiškai, patys priimti sprendimus, būti atsakingi už savo gyvenimą. Ir tai yra jų teisė – gyventi gyvenimą taip, kaip jie tai sugeba. Tiesa, baisu, kad vaikas nesugebės. Tačiau nedarydami klaidų negalime eiti į priekį. Iš klaidų mes mokomės. Nedaryti jų galima tik vienu atveju – jei nieko nedarome. Tačiau tokiu atveju mes nesuaugame, neiname į priekį ir liekame sukaustyti baimės bei nesavarankiškumo...

Prasminga peržengti savo baimes ir paleisti vaikus į gyvenimą – tik taip jie išmoks gyventi bei prisiimti atsakomybę už save. Jei amžinai juos globosime, rūpinsimės (be abejo, vedami geriausių ketinimų!), jie ir liks maži vaikai, bijantys realaus pasaulio.  Ir tada mūsų globa, kontrolė ir vadovavimas tęsis iki pat senatvės... Ar tikrai to reikia ?  Dažniausiai tai nieko gero neduoda, vaikai ima priešintis, įsižeidinėti, prasideda konfliktai ir santykių atšalimas. Mes taip pat  įsižeidžiame – juk norime tik gero, o jie taip reaguoja. Bet prisiminkime save jaunystėje – taip norėjosi eiti, daryti, galvoti savo galva! Suteikime savo vaikams tokią dovaną – leiskime jiems gyventi! Ir pamatysime, kad gyvenimas dosniai atsilygina už tokią drąsą ir dosnumą.

Griežtai draudžiama MESMOTERYS.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MESMOTERYS.LT kaip šaltinį.

Komentarai:

Tavo komentaras:

 

naujienlaiškis

mėnesio horoskopas

 • AVINAS (03.21 – 04.20)
  Panašu, kad priėjote kryžkelę, kai teks rimtai apsispręsti - toliau žvalgytis į praeitį ar eiti pirmyn ir atidaryti duris naujom spalvom. Stenkitės išsaugoti vidinę ramybę ir optimizmą.
 • JAUTIS (04.21 – 05.21)
  Jautukams numatytas pripažinimas darbuose, sklandžiai besiklostantis asmeninis gyvenimas ir nauji, bet labai malonūs iššūkiai.
 • DVYNIAI (05.22 – 06.21)
  Laukia kūrybingas ir žaismingas mėnuo. Priimkite jį išskėstomis rankomis.
 • VĖŽYS (06.22 – 07.22)
  Ar esate sąžiningi sau ir aplinkiniams? Šis mėnuo gali būti pilnas panašių klausimų. Pasiryžkite į juos atsakyti.
 • LIŪTAS (07.23 – 08.23)
  Metas atsipūsti po intensyvaus darbymečio ir šiek tiek save palepinti. Dažniau skirkite laiko savo artimiems žmonėms - jiems labai reikalingas jūsų dėmesys.
 • MERGELĖ (08.24 – 09.23)
  Gaivūs vėjai meilės fronte. Pats metas pakviesti ilgametę antrąją pusę į romantišką pasimatymą, o vienišiams - pasitikti naujus jausmus.
 • SVARSTYKLĖS (09.24 – 10.23)
  Aplinkinius žavėsite savo įžvalgumu ir jautrumu. Dažniau vadovaukitės spontaniškumu - kartais neverta visko sverti dešimt kartų ir praleisti neeilines progas.
 • SKORPIONAS (10.24 – 11.22)
  Galimi sunkumai darbe. Tačiau jie bus lengvai įveikiami pakreipus mąstymą teigiama linkme. Kartais didžiausios pasaulio problemos gyvuoja tik mūsų galvose.
 • ŠAULYS (11.23 – 12.22)
  Pačios tikriausios atostogos. Nauji įspūdžiai, naujos idėjos, naujos pažintys.
 • OŽIARAGIS (12.23 – 01.20)
  Tikėtina, kad sulauksite pripažinimo darbinėje aplinkoje. Tačiau būkite atsargūs ir nekelkite sau pernelyg didelių reikalavimų - tai gali apsunkinti bendravimą su bičiuliais ir antrąja puse.
 • VANDENIS (01.21 – 02.19)
  Sprendimas priimti naujus iššūkius išeis tik į naudą. Jausitės atsipalaidavę, kaip niekad žavūs ir keliantys simpatijas aplinkiniams.
 • ŽUVYS (02.20 – 03.20)
  Skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai. Įtampa ir greiti darbo tempai gali sutrikdyti fizinę ir emocinę pusiausvyrą. Dažniau pasilepinkite ramybe ir kūną atpalaiduojančiomis procedūromis.

facebook

Tikrą draugą Facebook'e pažinsi. Prisijunk! >>

kunas

Veidas Veidas Veidas

Naudingi straipsniai apie plastinę chirurgiją. Pagaliau visa informacija – vienoje vietoje. Kaip operuojama? Kokia rizika? Sužinok!

Daugiau

video

receptai

Visos moterys gamina skaniai. Bet vis tiek užmesk akį. >>

Nusiųsk draugui

Dėkojame, kad dalinatės!

Jūsų vardas *:

Jūsų el. paštas *:

Draugo el. paštas *:

Komentaras:

Apsaugos kodas

Įveskite kodą *:

Mūsų partneriai:

Užfifakyk ir sužinok draugiškas naujienas pirmoji!