Profesionalų patarimai

Pataria psichologas: sesuo - geriausia draugė ar konkurentė?

2012-06-26 | Marius Daugelavičius, nuotrauka iš asmeninio archyvo

Klausimas

Laba diena. Turiu vieneriais metais vyresnę seserį. Tikrai gerai su ja sutariam, dažnai kartu leidžiam laiką. Viskas būtų puiku, tačiau mane  graužia vienas dalykas - kartais jaučiu stiprų pavydą ir net pyktį savo sesei. Ji gražesnė, iš prigimties lengviau užmezganti pažintis su naujais žmonėmis, kelianti jiems simpatijas. Aš dėmesio sulaukiu kur kas mažiau, man sunkiau rasti bendrą kalbą su nepažįstamais žmonėmis, todėl dažnai jaučiuosi lyg antrarūšė. Kaip įveikti šį jausmą? O svarbiausia: kaip nejausti neigiamų jausmų savo artimiausiam žmogui?
Vilma, 24 m.

Pataria psichologas 
Dr. Marius Daugelavičius
www.psichologas.org

Konkurencija bei pavydo jausmas tarp seserų – tikrai dažnas reiškinys, daugiau ar mažiau pasireiškiantis, ko gero, praktiškai visose šeimose. Juolab jei viena sesė yra pastebimai gražesnė, sėkmingesnė bei populiaresnė už kitą. Tokiu atveju pavydo bei nepilnavertiškumo jausmas yra praktiškai natūrali reakcija į situaciją. Mes natūraliai jaučiamės prastesni ir blogesni, jei šalia mūsų yra žmonės, kurie turi kažko daugiau (grožio, sėkmės, laimės, pinigų) nei mes. Tas dažniausiai priveda prie dvejopo tipo reakcijų – agresijos arba depresijos. Jei pasirenkame agresiją – puolame tuos žmones, stengiamės juos pažeminti arba „aplenkti“. Tokiu būdu mes lyg ir pakeliame savo savivertę (pažeminę konkurentą arba jį pralenkę). Jei pasirenkame depresiją –  jaučiame liūdesį„graužiame“, kritikuojame, kaltiname bei niekiname save. Turbūt suprantama, kad nei vienas iš šių variantų nepriveda prie pozityvių pasekmių. Tai ką gi daryti?

Agresijos, konkurencijos ar depresijos šaknys glūdi tame, kad mes lyginame save su kitais žmonėmis, su jų pasiekimais. Atitinkamai matome, jog jie kažko turi „daugiau“ – pinigų, karjeros, grožio ir pan. Tačiau pamirštame, jog visi žmonės yra skirtingi. Ir lyginti juos yra tas pats, kaip lyginti, tarkime, automobilį su namu – kuris geresnis? Tai labai sunku, nes jie yra visiškai skirtingi. Vienas geriau važiuoja, o kitame geriau yra gyventi. Atitinkamai su namu yra labai sunku važiuoti, o automobilyje yra labai sunku gyventi. Jei namas pradėtų save lyginti su automobiliu, tarkime, pagal važiavimo greitį – namas garantuotai susirgtų depresija...

Mes galime nustoti save lyginti su kitais žmonėmis, šiuo atveju su savo seserimi, ir pradėti ieškoti savo talentų, savo privalumų, savo nerealizuotų (ar realizuotų) gebėjimų. Ir būtinai juos rasime. Nes kiekvienas jų turime, tik ne visuomet pastebime ir atskleidžiame. Ir tada suvokiame, kad nesame blogesni už kitus žmones. Kaip ir nesame geresni. Mes esame tiesiog skirtingi. Ir šiame kontekste konkurencija pasidaro tiesiog nereikalinga...

Sėkmės Jums !

Griežtai draudžiama MESMOTERYS.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MESMOTERYS.LT kaip šaltinį.

Komentarai:

Tavo komentaras:

 

naujienlaiškis

mėnesio horoskopas

 • AVINAS (03.21 – 04.20)
  Panašu, kad priėjote kryžkelę, kai teks rimtai apsispręsti - toliau žvalgytis į praeitį ar eiti pirmyn ir atidaryti duris naujom spalvom. Stenkitės išsaugoti vidinę ramybę ir optimizmą.
 • JAUTIS (04.21 – 05.21)
  Jautukams numatytas pripažinimas darbuose, sklandžiai besiklostantis asmeninis gyvenimas ir nauji, bet labai malonūs iššūkiai.
 • DVYNIAI (05.22 – 06.21)
  Laukia kūrybingas ir žaismingas mėnuo. Priimkite jį išskėstomis rankomis.
 • VĖŽYS (06.22 – 07.22)
  Ar esate sąžiningi sau ir aplinkiniams? Šis mėnuo gali būti pilnas panašių klausimų. Pasiryžkite į juos atsakyti.
 • LIŪTAS (07.23 – 08.23)
  Metas atsipūsti po intensyvaus darbymečio ir šiek tiek save palepinti. Dažniau skirkite laiko savo artimiems žmonėms - jiems labai reikalingas jūsų dėmesys.
 • MERGELĖ (08.24 – 09.23)
  Gaivūs vėjai meilės fronte. Pats metas pakviesti ilgametę antrąją pusę į romantišką pasimatymą, o vienišiams - pasitikti naujus jausmus.
 • SVARSTYKLĖS (09.24 – 10.23)
  Aplinkinius žavėsite savo įžvalgumu ir jautrumu. Dažniau vadovaukitės spontaniškumu - kartais neverta visko sverti dešimt kartų ir praleisti neeilines progas.
 • SKORPIONAS (10.24 – 11.22)
  Galimi sunkumai darbe. Tačiau jie bus lengvai įveikiami pakreipus mąstymą teigiama linkme. Kartais didžiausios pasaulio problemos gyvuoja tik mūsų galvose.
 • ŠAULYS (11.23 – 12.22)
  Pačios tikriausios atostogos. Nauji įspūdžiai, naujos idėjos, naujos pažintys.
 • OŽIARAGIS (12.23 – 01.20)
  Tikėtina, kad sulauksite pripažinimo darbinėje aplinkoje. Tačiau būkite atsargūs ir nekelkite sau pernelyg didelių reikalavimų - tai gali apsunkinti bendravimą su bičiuliais ir antrąja puse.
 • VANDENIS (01.21 – 02.19)
  Sprendimas priimti naujus iššūkius išeis tik į naudą. Jausitės atsipalaidavę, kaip niekad žavūs ir keliantys simpatijas aplinkiniams.
 • ŽUVYS (02.20 – 03.20)
  Skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai. Įtampa ir greiti darbo tempai gali sutrikdyti fizinę ir emocinę pusiausvyrą. Dažniau pasilepinkite ramybe ir kūną atpalaiduojančiomis procedūromis.

facebook

Tikrą draugą Facebook'e pažinsi. Prisijunk! >>

kunas

Veidas Veidas Veidas

Naudingi straipsniai apie plastinę chirurgiją. Pagaliau visa informacija – vienoje vietoje. Kaip operuojama? Kokia rizika? Sužinok!

Daugiau

video

receptai

Visos moterys gamina skaniai. Bet vis tiek užmesk akį. >>

Nusiųsk draugui

Dėkojame, kad dalinatės!

Jūsų vardas *:

Jūsų el. paštas *:

Draugo el. paštas *:

Komentaras:

Apsaugos kodas

Įveskite kodą *:

Mūsų partneriai:

Užfifakyk ir sužinok draugiškas naujienas pirmoji!