Populiarūs žmonės. Populiarios temos.

Už auksą brangiau

2012-08-01 | Tomas Viluckas, www.zimbio.com nuotrauka

Vos per parą Lietuva įgijo heroję – kuklią mergaičiukę iš Kauno. Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė akimirksniu tapo gyva legenda. Taip jau yra, kad olimpinis čempionas – nacionalinė vertybė ir, ko gero, natūralu, kad olimpinis auksas sukelia džiugias emocijas, ypač kai kalbama apie tokią mažą šalį kaip Lietuva. Tačiau, nors ir drąsu taip teigti, bet niekada per mūsų atkurtos nepriklausomos valstybės istoriją, olimpiniai laurai nebuvo sukėlę tokios nacionalinės euforijos kaip šįsyk.

Tai reiškia, kad esame fenomeno akivaizdoje. R. Meilutytės šlovė yra kažkas daugiau nei olimpinio aukso spindesys. Juo labiau, stebina, kad nacionaline didvyre tapo, sporto šakos, kuri tikrai nėra populiari Lietuvoje, - plaukimo - atstovė. Juk lietuviai apie plaukimą žino tiek, kiek nuvyksta į vandens parkus ar prie vandens telkinių gamtoje. Iš kur jiems ir žinoti, nes, pavyzdžiui, leiskite paklausti, kada paskutinį sykį matėte plaukimo varžybas savo televizorių ekranuose? Teisingai, - 2008 m. rugpjūčio mėnesį, kai vyko olimpinės transliacijos iš Pekino.

Tad atrodytų didelių prielaidų tokiam nacionaliniam džiūgavimui, koks vyksta dabar lyg ir nebūtų, tačiau staiga mes patyrėme nuostabų pasididžiavimo jausmą. Kodėl?

R. Meilutytę galėtume pavadinti lietuviškos svajonės išsipildymu. Tūkstančiai tautiečių traukia į užsienius ieškodami laimės, sotesnio duonos kąsnio, trokšdami geresnio ir oresnio gyvenimo, tačiau retas jų tampa garsus ir žinomas. Paprasto lietuvio emigranto dukrelė akimirksniu tapo pasaulinio garso įžymybe. Simbolinė aplinkybė, kad tai įvyko Londone – antroje lietuvių sostinėje, kuri šiuo metu yra mūsų išeivijos širdis. Rūta įrodė, kad sunkus darbas, sveikos ambicijos ir laiku pastebėti gabumai yra kelias į svajonių išsipildymą.

Svarbi ir kita aplinkybė, kuri tampa reikšminga kone visuotinio nusivylimo kontekste – nors R. Meilutytė dar tik jaunas žmogus, ji tikra patriotė. „Man atstovauti Lietuvai yra didžiausia garbė ir aš noriu užaugusi garsinti Lietuvos vardą, o ne kokios Didžiosios Britanijos. Ir niekas manęs net nebando įkalbinti arba siūlyti keisti pilietybę – juk treneriui, kuris su manimi dirba, visai nesvarbu, ar aš anglė, ar aš lietuvė.“ – šie mūsų „auksinės undinėlės“ žodžiai yra nuostabus patriotizmo ir idealizmo pavyzdys, kuris turėtų jaudinti ne vieną mūsų pilietį.

Paradoksalu, kad ši penkiolikmetė nuveikė daugiau ugdant nacionalinę savigarbą nei visos valstybinės institucijos kartu sudėjus. Jos pergalė bent akimirkai mus tokius skirtingus ir išsibarsčiusius po pasaulį suvienijo. Pagaliau, galėjome didžiuotis, kad esame lietuviai, šios stebuklingos mergaitės tautiečiai. Gal tai taps postūmiu mums visiems, gal pradėsime labiau didžiuotis savimi ir atsiras mumyse noras kilti ir keistis?

Prisiminkime, kad 2009 m. Valstybės kontrolė atliko Lietuvos įvaizdžio formavimo auditą, kuriuo konstatavo: „Institucijos, neturėdamos bendros vizijos, nesant nustatytų šalies įvaizdžio formavimo krypčių ir prioritetų, 2005–2008 m. atskiroms šalies įvaizdžio formavimo priemonėms vykdyti, panaudojo apie 63 mln. Lt.“ R. Meilutytės pergalė apie kurią trimitavo visos pasaulio agentūros išgarsino Lietuvą labiau nei visos valstybinės įvaizdžio formavimo strategijos.

Ir vėjams išleistos sumos nieko naudinga šioje srityje neatnešė. Geriau iš tų neaišku kur išleistų pinigų būtų iškylęs bent vienas tarptautinius standartus atitinkantis baseinas. Juk tūkstančiai šalies vaikų įkvėptų R. Meilutytės žygdarbio norės sekti jos pėdomis, o jų laukia apverktinos būklės baseinai...

Tad R. Meilutytės pergalė yra daugiau už auksą. Ji sušildė mūsų širdis, ir ačiū jai už tai.

Bernardinai.lt

Griežtai draudžiama MESMOTERYS.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MESMOTERYS.LT kaip šaltinį.

Komentarai:

Tavo komentaras:

 

naujienlaiškis

mėnesio horoskopas

 • AVINAS (03.21 – 04.20)
  Panašu, kad priėjote kryžkelę, kai teks rimtai apsispręsti - toliau žvalgytis į praeitį ar eiti pirmyn ir atidaryti duris naujom spalvom. Stenkitės išsaugoti vidinę ramybę ir optimizmą.
 • JAUTIS (04.21 – 05.21)
  Jautukams numatytas pripažinimas darbuose, sklandžiai besiklostantis asmeninis gyvenimas ir nauji, bet labai malonūs iššūkiai.
 • DVYNIAI (05.22 – 06.21)
  Laukia kūrybingas ir žaismingas mėnuo. Priimkite jį išskėstomis rankomis.
 • VĖŽYS (06.22 – 07.22)
  Ar esate sąžiningi sau ir aplinkiniams? Šis mėnuo gali būti pilnas panašių klausimų. Pasiryžkite į juos atsakyti.
 • LIŪTAS (07.23 – 08.23)
  Metas atsipūsti po intensyvaus darbymečio ir šiek tiek save palepinti. Dažniau skirkite laiko savo artimiems žmonėms - jiems labai reikalingas jūsų dėmesys.
 • MERGELĖ (08.24 – 09.23)
  Gaivūs vėjai meilės fronte. Pats metas pakviesti ilgametę antrąją pusę į romantišką pasimatymą, o vienišiams - pasitikti naujus jausmus.
 • SVARSTYKLĖS (09.24 – 10.23)
  Aplinkinius žavėsite savo įžvalgumu ir jautrumu. Dažniau vadovaukitės spontaniškumu - kartais neverta visko sverti dešimt kartų ir praleisti neeilines progas.
 • SKORPIONAS (10.24 – 11.22)
  Galimi sunkumai darbe. Tačiau jie bus lengvai įveikiami pakreipus mąstymą teigiama linkme. Kartais didžiausios pasaulio problemos gyvuoja tik mūsų galvose.
 • ŠAULYS (11.23 – 12.22)
  Pačios tikriausios atostogos. Nauji įspūdžiai, naujos idėjos, naujos pažintys.
 • OŽIARAGIS (12.23 – 01.20)
  Tikėtina, kad sulauksite pripažinimo darbinėje aplinkoje. Tačiau būkite atsargūs ir nekelkite sau pernelyg didelių reikalavimų - tai gali apsunkinti bendravimą su bičiuliais ir antrąja puse.
 • VANDENIS (01.21 – 02.19)
  Sprendimas priimti naujus iššūkius išeis tik į naudą. Jausitės atsipalaidavę, kaip niekad žavūs ir keliantys simpatijas aplinkiniams.
 • ŽUVYS (02.20 – 03.20)
  Skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai. Įtampa ir greiti darbo tempai gali sutrikdyti fizinę ir emocinę pusiausvyrą. Dažniau pasilepinkite ramybe ir kūną atpalaiduojančiomis procedūromis.

facebook

Tikrą draugą Facebook'e pažinsi. Prisijunk! >>

kunas

Veidas Veidas Veidas

Naudingi straipsniai apie plastinę chirurgiją. Pagaliau visa informacija – vienoje vietoje. Kaip operuojama? Kokia rizika? Sužinok!

Daugiau

video

receptai

Visos moterys gamina skaniai. Bet vis tiek užmesk akį. >>

Nusiųsk draugui

Dėkojame, kad dalinatės!

Jūsų vardas *:

Jūsų el. paštas *:

Draugo el. paštas *:

Komentaras:

Apsaugos kodas

Įveskite kodą *:

Mūsų partneriai:

Užfifakyk ir sužinok draugiškas naujienas pirmoji!