Populiarūs žmonės. Populiarios temos.

Henrikas Vibskovas. Mados, muzikos ir meno vulkanas

2012-05-09 | Mesmoterys.lt, www.henrikvibskov.com nuotraukos

Dano Henriko Vibskovo vardas dažniausiai siejamas su mados pasauliu ir skandinaviškuose rėmuose neišitenkančia estetika. Tačiau toks siauras apibrėžimas vargiai sutalpintų su gausmu besiveržiančias idėjas ir jas reprezentuojančias formas.

Muzika, drabužių dizainas, instaliacijos ir performanso menas, teatro ir muzikinių pasirodymų scenografija – visu tuo septynias dienas per savaitę, dvidešimt keturias valandas per parą gyvena ir dega H. Vibskovas. Nehiperbolizuojame kalbėdami apie laiką – pasakodamas apie įkvėpimo paieškas, menininkas tikina besisemiantis jo ir iš pasivaikščiojimų judriomis gatvėmis, ir iš sapnų. Tačiau pirmiausia vadina save ne dizaineriu ar menininku, o muzikantu. „Pradėjau groti būdamas dešimties ir štai jau beveik trisdešimt metų mušu būgnus. Vėliau mano gyvenime atsirado dizainas ir meniniai projektai, tačiau muzika visada ėjo paraleliai su jais“, sako H. Vibskovas.

Menininkas baigė prestižinį šv. Martyno koledžą Londone ir su malonumu prisimena, ką reiškia studijuoti tarp galybės skirtingų tautybių studentų, o per pietų pertrauką girdėti kalbant daugiau nei dvidešimčia kalbų. „Koledže vyravo visiško atvirumo ir laisvės atmosfera. Galėjai daryti ką tik nori. Vieniems tai buvo svarbu kaip oras, kitus stūmė į pasimetimą“, prisimena H. Vibskovas.

Jo teigimu, prieš pradedant kurti, reikia susigaudyti savo vidiniuose labirintuose – bandydami būti kūrybingi, daugelis jaunų žmonių nerte neriantys į juos supančią aplinką, tačiau taip ir neiškristalizuotantys savų idėjų. Sklaidomi žurnalai, skenuojami kitų darbai ir nejučia pasiduodama mėgdžiojimo pagundai. Ryžtas, drąsa įnešti kuo daugiau asmeniškumo – šiuos dalykus kūrėjas įvardija kaip vienas pamatinių kūrybos sąlygų.

Nežabotos vaizduotės žemė

Šiandien H. Vibskovas yra ne tik ekscentriškojo danų dizaino ambasadorius pasaulyje, bet ir vienintelis skandinavų dizaineris, dalyvaujantis Paryžiaus vyrų mados savaitės oficialiojoje programoje. Ribos tarp jo kuriamos mados ir meninių projektų nublankusios, o gal net visai nusitrynusios. Vibskoviški drabužių siluetai ir koloritas atkeliauja į teatrališkas, ironiškas ir neretai socialiai angažuotas instaliacijas, o šių maskaradas su trenksmu įsiveržia į podiumą. H. Vibskovo kolekcijas demonstruojantys modeliai, žengiantys švarutėliu podiumu? Retas atvejis! Įspūdingos tarp sapno ir realybės balansuojančios dekoracijos, teatrališki manekenų pasirodymai, spalvų ir šviesų gausa – visa tai genialiojo dano vizitinė kortelė.

Mados apžvalgininkai pabrėžia, kad keliaujant į H. Vibskovo madų šou neverta – o ir laimei! – tikėtis įprasto pristatymo ir įprasto žvilgsnio į madą. Jo kolekcijos budina stebinčiojo sąmonę, vaizduotę ir kritinį mąstymą. Dano drabužiai nėra tai, kuo esame įpratę laikyti vilkėjimui skirtus daiktus – tai ištisa naujos gyvybės sklidina paralelinė visata. Roald Dahlio Čarlis šokolado fabrike, norvegų ir britų autorių įtakos dvelksmas, mįslingos Narnijos karalystės valdos – visa tai ir dar daugiau galima išvysti rampoms apšvietus podiumą.

„Madai labai svarbu išlaikyti humoro jausmą. Jis gali iš esmės suvienyti pakankamai skirtingus žmones“, mano H. Vibskovas, pridurdamas, kad danams artimiausias juokas, kuriame aiškiai girdimos ironijos ir sarkazmo gaidos.

Kai maža tampa dideliu

H. Vibskovo manymu, gyvenimas tokioje mažoje šalyje kaip Danija, turi ir privalumų, ir trūkumų. „Gyvename atskirti nuo likusio pasaulio, tačiau galimybė žvelgti į jame vykstančius procesus per atstumą leidžia sugerti ir išgryninti geriausias idėjas. Dizaino, meno ir muzikos srityse sukuriame tai, kas sulaukia atgarsio globaliu mastu. Kita vertus, mažoje šalyje nepakanka erdvės tas idėjas pristatyti. Privalome vykti į Niujorką, Londoną ar Paryžių, kad būtume pamatyti. Tačiau tai yra puiku, man nepatinka užsibūti vienoje vietoje – dievinu keliauti“, atvirauja kūrėjas.

H. Vibskovo svajonių projektas dizaino erdvėje? „Būtų puiku sukurti keletą statinių, kurie laikytųsi ilgiau nei 20 metų. Svajoju apie namą prieplaukoje, sudarytą iš 100 trikampių. Iš vieno kambario į kitą būtų plaukiama vandeniu, o įėjimas primintų banginio nasrus“, fantazuoja menininkas. Žinant jo kūrinių mastą, tai skamba labiau nei realiai.

Griežtai draudžiama MESMOTERYS.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MESMOTERYS.LT kaip šaltinį.

Komentarai:

Tavo komentaras:

 

naujienlaiškis

mėnesio horoskopas

 • AVINAS (03.21 – 04.20)
  Panašu, kad priėjote kryžkelę, kai teks rimtai apsispręsti - toliau žvalgytis į praeitį ar eiti pirmyn ir atidaryti duris naujom spalvom. Stenkitės išsaugoti vidinę ramybę ir optimizmą.
 • JAUTIS (04.21 – 05.21)
  Jautukams numatytas pripažinimas darbuose, sklandžiai besiklostantis asmeninis gyvenimas ir nauji, bet labai malonūs iššūkiai.
 • DVYNIAI (05.22 – 06.21)
  Laukia kūrybingas ir žaismingas mėnuo. Priimkite jį išskėstomis rankomis.
 • VĖŽYS (06.22 – 07.22)
  Ar esate sąžiningi sau ir aplinkiniams? Šis mėnuo gali būti pilnas panašių klausimų. Pasiryžkite į juos atsakyti.
 • LIŪTAS (07.23 – 08.23)
  Metas atsipūsti po intensyvaus darbymečio ir šiek tiek save palepinti. Dažniau skirkite laiko savo artimiems žmonėms - jiems labai reikalingas jūsų dėmesys.
 • MERGELĖ (08.24 – 09.23)
  Gaivūs vėjai meilės fronte. Pats metas pakviesti ilgametę antrąją pusę į romantišką pasimatymą, o vienišiams - pasitikti naujus jausmus.
 • SVARSTYKLĖS (09.24 – 10.23)
  Aplinkinius žavėsite savo įžvalgumu ir jautrumu. Dažniau vadovaukitės spontaniškumu - kartais neverta visko sverti dešimt kartų ir praleisti neeilines progas.
 • SKORPIONAS (10.24 – 11.22)
  Galimi sunkumai darbe. Tačiau jie bus lengvai įveikiami pakreipus mąstymą teigiama linkme. Kartais didžiausios pasaulio problemos gyvuoja tik mūsų galvose.
 • ŠAULYS (11.23 – 12.22)
  Pačios tikriausios atostogos. Nauji įspūdžiai, naujos idėjos, naujos pažintys.
 • OŽIARAGIS (12.23 – 01.20)
  Tikėtina, kad sulauksite pripažinimo darbinėje aplinkoje. Tačiau būkite atsargūs ir nekelkite sau pernelyg didelių reikalavimų - tai gali apsunkinti bendravimą su bičiuliais ir antrąja puse.
 • VANDENIS (01.21 – 02.19)
  Sprendimas priimti naujus iššūkius išeis tik į naudą. Jausitės atsipalaidavę, kaip niekad žavūs ir keliantys simpatijas aplinkiniams.
 • ŽUVYS (02.20 – 03.20)
  Skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai. Įtampa ir greiti darbo tempai gali sutrikdyti fizinę ir emocinę pusiausvyrą. Dažniau pasilepinkite ramybe ir kūną atpalaiduojančiomis procedūromis.

facebook

Tikrą draugą Facebook'e pažinsi. Prisijunk! >>

kunas

Veidas Veidas Veidas

Naudingi straipsniai apie plastinę chirurgiją. Pagaliau visa informacija – vienoje vietoje. Kaip operuojama? Kokia rizika? Sužinok!

Daugiau

video

receptai

Visos moterys gamina skaniai. Bet vis tiek užmesk akį. >>

Nusiųsk draugui

Dėkojame, kad dalinatės!

Jūsų vardas *:

Jūsų el. paštas *:

Draugo el. paštas *:

Komentaras:

Apsaugos kodas

Įveskite kodą *:

Mūsų partneriai:

Užfifakyk ir sužinok draugiškas naujienas pirmoji!