Populiarūs žmonės. Populiarios temos.

Giedrius Gustas. Vestuvės - lemtingas sprendimas

2012-06-18 | Daiva Rinkevičiūtė, asmeninio albumo nuotrauka

Giedrius Gustas (46 m.) – klaipėdietis, profesionalus ir masininių, ir asmeninių švenčių organizatorius. Žmogus, kuris realizuoja ir pažaboja gyvenimo siautulį, padeda realiai įgyvendinti fantazijas. Jis šventes kuria kitiems.

Vasara – vestuvių metas. Kaip jos pasikeitė per du dešimtmečius trunkančią Jūsų vestuvių ir kitų šventinių renginių organizatoriaus patirtį?

Sausį vestuvių beveik nebūna. O vasarą – kiekvieną savaitgalį ir net po kelias. Tai nereiškia, kad visas jas organizuoju. Per tuos du dešimtmečius pasikeitė daug kas. Labiausiai džiaugiuosi, kad pasikeitė žmonės – mano užsakovai. Jaunieji tapo vyresni, žinantys ko nori žmonės, ir vestuvės tapo išskirtiniu, prabangiu gyvenimo įvykiu. Mano organizuojamose vestuvėse neliko lingavimų prie stalų, dainų apie po stikliuką, po mažiuką, nešvankybių. Tai gal liko kaimo turizmo sodybose organizuojamose vestuvėse su daug mišrainių, daug silkių ir karbonadais su grybu padažu, kurie stovi po šešias valandas.

Kokias prabangiausias ir nykiausias vestuves teko surengti?

Prabangiausių pats nerengiau – tik jose dirbau. Jos vyko dvare ir čia buvo 45 svečiai. Buvo kelios scenos, keliolika garsių dainininkų, trijų metrų ilgio puokštės, kokteiliai, plakami atsižvelgiant į svečio tipažą. O nykiausias prisimenu viešbutyje “Vilon”, kur nei aš, nei dainininkai, nei muzikantai, nei šokėjai taip ir negalėjome išjudinti gelžbetoninių svečių. Galiausiai už juos mūsų atsiprašė patys jaunieji.

Kokias klaidas dažniausiai daro švenčių kaltininkai?

Tie, kurie nori didelės ir gražios šventės, pernelyg pasitiki tik savo jėgomis, atsisako profesionalų pagalbos, dėl ko per pačias vestuves dažnai tenka gailėtis. Kai nėra visumos, tai belieka kaltinti vestuvių vedėjus, muzikantus. Geriau pataupyti ne vestuvių organizavimo, o lietuviškos maisto gausybės sąskaita. Juk gausiais vaišių likučiais pirmadienio rytą džiaugiasi kiaulės. Juk vietoj šešių tortų ir trijų karštų patiekalų geriau pasamdyti gerą fotografą. Lietuviai mėgsta, kad visko būtų daug. O juk geriau mažiau, bet gerai.

Kiek kainuoja vidutiniškos skoningos vestuvės?

Apie 20 000 litų. Į šią sumą  telpa ir vestuvių vedėjas, ir garso aparatūra, ir gražios salės nuoma, ir drabužiai, ir vaišės.

Ką svečiai dabar dažniausiai dovanoja jauniesiems?

Vokelius su nuo 200 iki 500 litų suma. Neretai rengėjai svečių kvietimuose paprašo, kad jie apsiribotų vienu gėlės žiedu jauniesiems.

O kaip puošiasi nuotakos?

Kaimo turizme dažniausias drabužis – “tortas”, t.y. raukiniuotos ir pūstos suknelės. Mieste jaunosios ieško originalesnio rūbo. Dažniausiai nuomuojasi ir tam sugaišta net kelis mėnesius. Jaunikiai neretai siuvasi tokius kostiumus, kuriuos vėliau galėtų vilkėti ir kitomis šventinėmis progomis.

Ar Jūsų rengiamose vestuvėse vagia nuotaką, karia piršlį, svečiai skanduoja: “karti, karti”?

Daugelio lietuviškų tradicijų mieste nebeliko: jokio lėlių vystymo, malkų skaldymo, persirenginėjimų jaunaisiais… Išliko santūrus nuotakos ir jaunųjų pasitikimas po ceremonijos su duona ir druska. Iškilmingas torto prapjovimas, jaunosios puokštės metimas – tai visame pasaulyje įsitvirtinusios tradicijos.

Vestuvių organizatorius samdosi tik miestiečiai?

Ne, nebūtinai. Tai ne tik pinigų, o dažniau kultūros reikalas. Mano užsakovai dažnai būna žmonės, kurie gyveno užsienyje, kurie supranta geros šventės, pramogos, puokštės vertę.

Prestižinėse vestuvėse būtinai turi dainuoti ir groti Lietuvos žvaigždutės. Ar jos brangios tokiai progai?

Pagrindinis atlikėjų reikalavimas – geras garsas. O honoraras – tas pats: ar jis koncertuos salėje su šimtu žiūrovų, ar čia – kur detaliai aptartos visos smulkmenos ir užmokestis. Populiarių atlikėjų atlygis už vakarą svyruoja nuo 1000 iki 4000 litų.

Vilniuje jau įsivyravo pasaulinė mada į vestuves ir kitas reikšmingas puotas dėl reklamos už tam tikrą honorarą kviestis žymius svečius. Ar teko tuo pasinaudoti Klaipėdoje?

Mano praktikoje to dar nebuvo. Nemanau, kad mūsų žvaigždės tokios tuščios, kad parsiduotų už pasėdėjimą prie stalo. Jei dalyvauja žinomo žmogaus šventėje, vadinasi, jie yra jo bičiuliai. Aš taip manau.

Žmonės nori originalumo? Ar fantazijos pakanka bandant išpildyti užsakovų norus?

O, taip. Kai išgirstu apie norus ir finansines galimybes, tai iš dešimties punktų dažniausiai lieka vos pora. Pavyzdžiui – santuoka pajūryje. Romantiška. Tačiau čia ne Turkija ar Ispanija. Niekada nesi tikras, kad lemtingą dieną nelis, ar nesiautės vėjas. Gal miške? O kas apsaugos jaunąją ir pamerges nuo po jų aukštakulnes basutes landančių skruzdžių? Jaunieji tikrai turi labai daug fantazijos. Tačiau aš ją dažnai užgesinu keliais buitiniais elementais: vanduo, WC paslaugos, papildomos elektros energijos atvedimas, patogi aikštelė automobiliams…

Tai kaip surasti tą aukso vidurį, kad šventė būtų originali, miela, skoninga ir pakankamai nebrangi?

Geranoriškai taikomės su realybe. Norai atšvęsti vestuves kopose, miške ar kelte kainuotų labai daug pinigų. Kažin, ar verta?

Kiti, ieškodami originalumo, tuokiasi Havajuose, Šri Lankoje, Las Vegase.

Taip. Bet vestuvės įvyko ne čia, pas mus, prieš savuosius. Nesvarbu, kad Lietuvoje vasara trunka vos porą mėnesių.

Jau porą dešimtmečių šventes rengiate kitiems. O kas šventes rengia Jums?

Niekas. Plačiai nuskambėjo mano 40-mečio fiesta. Aš ją surengiau pats sau: kūriau scenografiją Klaipėdos dramos teatre, scenarijų, kviečiau atlikėjus, derinau jų repertuarą, buitį, apgyvendinimą, maitinimą. Gaila, kad netrukus teatras nugriuvo.

Esate profesionalus švenčių organizatorius. Ar Jūsų darbą vertina tik jų svečiai? Ar tai, kaip kiną, teatrą, koncertus analizuoja profesionalai?

Po ryškesnio masinio renginio pasipila atsiliepimai kas į renginį atėjo, su kuo, kaip apsirengęs, ką valgė, ką gėrė… O renginys lieka tik viso to fonas.

Ką galvojate apie Lietuvos masinius renginius?

Dainų šventė yra vertybė. Man tai gražu. Man patinka skambančių kanklių, gatvės muzikantų, Hansos dienos. Gaila, kad Klaipėdos Jūros šventė jau kelinti metai visai išsigimė ir tapo masinėmis alaus gertynėmis.

Gyvename sudėtingais laikais. Gal tų švenčių per daug?

Ne. Vienareikšmiškai ne. Kol švenčiam – tol dainuojam.

Griežtai draudžiama MESMOTERYS.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MESMOTERYS.LT kaip šaltinį.

Komentarai:
 • Netinkamas komentaras

 • Vaidai
  2014-04-12 20:11
  Netinkamas komentaras

  Niekada nerasau jokiu komentaru niekur, bet cia , netycia radusi si straipsni, nutariau nenutyleti. Dalyvavau tose vestuvese. Galiu kitoms nuotakoms patarti- niekada nepatikekit sventes organizuoti mamoms. Ir siuo atveju mamyte kisosi visur, net i rubu parinkima...Kad nebuvo organizacijos- lazda perlenkta ryskiai.
  Ir skaudu, kada antra diena buvo skaiciuojami sveciu kasniai...
  Vaidute, netiesos daug parasei, bet sekmes Tau.

 • Edita
  2014-03-11 20:12
  Netinkamas komentaras

  Galiu pasakyti tik teigiamus atsiliepimus.

 • Vaida
  2013-10-21 16:59
  Netinkamas komentaras

  O mes ir musu sveciai labia nusivylem. Mes nusivylem - nes nebuvo jokio organizuotumo. Jei pasiruosimo laikotarpiu Giedrius tik pasakojo koks jis nuostabus ir kokius zmones jis pazista, varte akis isgirdes pasiulymus, kuriu mes norejom vietoj, suprask, jam nepatinka. Labai nesmagu, kad tokia svente apkartino vedejo neprofesionalumas. Turejom nuostabius svecius ir tik del to pavyko renginys. Visokiu zmoniu buna, kadangi jis egzistuoja vedeju rinkoje, suprantu kad yra, kam tinka, kai viskas paliekama "kaip bus, taip bus gerai". Patariu tik viena - tikrinkit viska nuo iki. Kaip ateis apsirenges, kokius ziaidmus siulys, kokias dainas pats sugalvos padainuoti ir programa visa. Jei kas darysit su uzsienieciais svente - Giedrius rekomenduoja kolege su kuria dirba renginiuose, "ne karta teko vesti uzsienio renginius". Pasitikejau, kai moteris issiziojo, vos neismeciau puokstes is ranku. Skaite is uzrasu, gerai, galbut taip patogiau, bet skaite nezinodama tarimo. Sugebejo kreiptis I svecius vardais ir ne vieno is ju neperskaite taisyklingai. Paklausus Giedriaus, atsakyma gavom "tai as tai nekalbu angliskai, ka as zinau...". Vienu sakiniu - mes nerekomenduojam ir mums tikrai netiko.

 • Rasa
  2013-08-25 16:48
  Netinkamas komentaras

  Puikiai padejo suorganizuoti mūsų šventę,profesionalus vedejas,didelis ačiū jums Giedriau

Tavo komentaras:

 

naujienlaiškis

mėnesio horoskopas

 • AVINAS (03.21 – 04.20)
  Panašu, kad priėjote kryžkelę, kai teks rimtai apsispręsti - toliau žvalgytis į praeitį ar eiti pirmyn ir atidaryti duris naujom spalvom. Stenkitės išsaugoti vidinę ramybę ir optimizmą.
 • JAUTIS (04.21 – 05.21)
  Jautukams numatytas pripažinimas darbuose, sklandžiai besiklostantis asmeninis gyvenimas ir nauji, bet labai malonūs iššūkiai.
 • DVYNIAI (05.22 – 06.21)
  Laukia kūrybingas ir žaismingas mėnuo. Priimkite jį išskėstomis rankomis.
 • VĖŽYS (06.22 – 07.22)
  Ar esate sąžiningi sau ir aplinkiniams? Šis mėnuo gali būti pilnas panašių klausimų. Pasiryžkite į juos atsakyti.
 • LIŪTAS (07.23 – 08.23)
  Metas atsipūsti po intensyvaus darbymečio ir šiek tiek save palepinti. Dažniau skirkite laiko savo artimiems žmonėms - jiems labai reikalingas jūsų dėmesys.
 • MERGELĖ (08.24 – 09.23)
  Gaivūs vėjai meilės fronte. Pats metas pakviesti ilgametę antrąją pusę į romantišką pasimatymą, o vienišiams - pasitikti naujus jausmus.
 • SVARSTYKLĖS (09.24 – 10.23)
  Aplinkinius žavėsite savo įžvalgumu ir jautrumu. Dažniau vadovaukitės spontaniškumu - kartais neverta visko sverti dešimt kartų ir praleisti neeilines progas.
 • SKORPIONAS (10.24 – 11.22)
  Galimi sunkumai darbe. Tačiau jie bus lengvai įveikiami pakreipus mąstymą teigiama linkme. Kartais didžiausios pasaulio problemos gyvuoja tik mūsų galvose.
 • ŠAULYS (11.23 – 12.22)
  Pačios tikriausios atostogos. Nauji įspūdžiai, naujos idėjos, naujos pažintys.
 • OŽIARAGIS (12.23 – 01.20)
  Tikėtina, kad sulauksite pripažinimo darbinėje aplinkoje. Tačiau būkite atsargūs ir nekelkite sau pernelyg didelių reikalavimų - tai gali apsunkinti bendravimą su bičiuliais ir antrąja puse.
 • VANDENIS (01.21 – 02.19)
  Sprendimas priimti naujus iššūkius išeis tik į naudą. Jausitės atsipalaidavę, kaip niekad žavūs ir keliantys simpatijas aplinkiniams.
 • ŽUVYS (02.20 – 03.20)
  Skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai. Įtampa ir greiti darbo tempai gali sutrikdyti fizinę ir emocinę pusiausvyrą. Dažniau pasilepinkite ramybe ir kūną atpalaiduojančiomis procedūromis.

facebook

Tikrą draugą Facebook'e pažinsi. Prisijunk! >>

kunas

Veidas Veidas Veidas

Naudingi straipsniai apie plastinę chirurgiją. Pagaliau visa informacija – vienoje vietoje. Kaip operuojama? Kokia rizika? Sužinok!

Daugiau

video

receptai

Visos moterys gamina skaniai. Bet vis tiek užmesk akį. >>

Nusiųsk draugui

Dėkojame, kad dalinatės!

Jūsų vardas *:

Jūsų el. paštas *:

Draugo el. paštas *:

Komentaras:

Apsaugos kodas

Įveskite kodą *:

Mūsų partneriai:

Užfifakyk ir sužinok draugiškas naujienas pirmoji!