Populiarūs žmonės. Populiarios temos.

Aurimas Juodiškis. Vyriška Pelenės istorija

2012-07-05 | Daiva Rinkevičiūtė, nuotraukos iš asmeninio archyvo

Prieš 12 metų nežinomas jaunuolis Aurimas Juodiškis iš Kupiškio užkariavo Vilnių. 2008-aisias jis buvo pripažintas geriausiu Lietuvos moterų gražintoju - vizažistu. Kaip jam tai pavyko?

Dabar šis 31-erių metų vyriškis dailina moteris Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Ir ne tik egzotiškas arabes, bet ir šį auksu ir prabanga tviskantį kraštą pamėgusias pasaulio moteris.

Kaip Jums apskritai kilo mintis pasirinkti tokią nedažną mažame miestelyje profesiją? 

Niekada neplanavau dabartinio savo likimo. Pamenu mokykloje man klasiokai duodavo nusirašyti matematikos, fizikos, chemijos užduotis. O aš už juos dailės pamokose piešdavau. Galiausiai mūsų dailės mokytoja, nors ir stengiausi dirbti  „skirtinga“ ranka, mus „parišo“ – suprato, kad keli mokiniai negali piešti tuo pačiu stiliumi. Pagavo ir pasakė, kad niekada negalėsiu gerai piešti  įprastinių natiurmortų ir peizažų. „Nuplaukiau“ į siurealizmus.  Mokytoja Elena Stanienė mane išmokė įvairių modernių technikų, kurias naudoju iki šiol. Jau tada sulaukiau šešių laiškų, apie tai, kad patekau į respublikines parodas.

Ar Lietuvoje didelė makiažo meistrų konkurencija? Ar visiems užtenka darbo?

Į Vilnių važiavau studijuoti medicinos, nors mano abitūros pažymiai tuo nekvėpėjo. Įstojau į kažkokią dabar jau neveikiančia kolegiją. Daugelio disciplinų lygis buvo prastesnis, nei Kupiškio vidurinėje. Tačiau aš užsikabinau už anatomijos, spalvotyros, medžiagotyros. O visa kita buvo labai baisu. Teko bendauti su žmonėmis, kuriems gyvenime kažko labai trūksta. Tada sau pažadėjau: „Iš Vilniaus jūs manęs neišgrūsite“.

Pradėjau nuo makiažo konsultanto vienoje vaistinėje. Tai buvo naujiena Lietuvoje. Tada atidėjau mokslus, susipažinau su garsiais dizaineriais, mane pakvietė dirbti į žurnalo „Panelė“ redakciją, televiziją. Jausmas, kad galiu pats save išsilaikyti buvo kur kas saldesnis nei trynimaisis studijų suole. Susipažinau su garsiais mados dizaineriais, reklamos  vilkais. Čia ir prasidėjo… Auksiniai laikai – fotosesijos Londone, Paryžiuje, kitur Europoje, televizija, žurnalai, projektai, garsūs modeliai, dainininkai, dizaineriai. 

Kodėl pasirinkote darbą užsienyje. Regis, pripažinimo, įvertinimo netrūko ir Lietuvoje? Ar tik dėl didesnio atlygio?

Atėjo krizė. Užsakovai ėmė reikalauti iki 70 proc. nuolaidų. Naujokai, dažnai mėgėjai, su tuo be derybų sutikdavo. O mums, patyrusiems vilkams, buvo apmaudu, kad užsakovas vietoj du mėnesius trukusio mūsų vizažo ir kitų menų pasirenka greitą ir pigų darbą.  Dar pikčiau, kai tokius darbus lengva ranka atmesdavo žurnalistikos mokslus baigę redaktoriai, kurie spręsdavo, kas madinga, o kas ne. Ne paslaptis – jie dažnai atkišdavo „Vogue“ ir užsakydavo konkrečias iliustracijas kopijuojančias nuotraukas.  O man tokios kopijos buvo neįdomios . Norėjosi kurti savaip. Pradėjau rengti „Vyno fotosesijas“: iš pažįstamų dizainerių pasiskolindavau drabužių, pasikviesdavau modelių ir kitų žinomų žmonių, parinkdavome įdomią aplinką. Visi sau linksmai, nemokamai, vyną gurkšnodami dirbome, fotografavome ir rezultatas buvo nepakartojamas. Atvykęs į Dubajų, turėjau ką parodyti.

Kaip patekote į Dubajų?

Savo bičiulių paakintas apsilankiau Dubajuje. Pamačiau – gyvenimas čia verda. Užmečiau meškeres, susitvarkiau dokumentus ir jau beveik pusantrų metų čia gyvenu ir dirbu. Iš pradžių nebuvo lengva. Išlėkiau į kitą pasaulio kraštą, kuriame neturėjau jokių pažįstamų, jokių kontaktų. Bet tai gal ir yra smagiausias dalykas – reikia kuo greičiau stotis ant kojų ir įrodyti ką gali.

Dirbate kokioje nors konkrečioje agentūroje ar esate laisvai samdomas menininkas?

Lietuvos ir Dubajaus skirtumai išaiškėjo gana greitai. Dizineriai ir fotografai mane ėmė kviestis bendriems darbams.  Aš stengiausi nenuvilti – kad patenkinčiau jų siekius, kad jie mane kviestų bendradarbiauti dar. Šiuo metu deruosi su viena reklamos studija, kuri nori, kad dirbčiau išskirtinai tik su jais.

Šiuo metu įpusėjau darbą 65 dienų trukmės Abu Dabio televizijos projekte, kuris skirtas ramadanui. Apie finansinę  šio projekto išraišką kalbėti ir neverta.

Kuo nustebino Jungtiniai Arabų Emyratai?

Kultūrinio šoko nepatyriau. Kasdien sužinau daug įdomių dalykų: maistas, kaip ir apsirengimas,  priklauso nuo musulmoniško tikėjimo gilumo ir tradicijų laikymosi.  Pasaulietiškai mąstančios moterys atrodo kaip europieties: visai nenešioja tradicinių palaidų, visą kūną dengenčių abajų arba pridengia tik plaukus. Giliai tikinčios slepia ne tik kūną, plaukus, bet ir veidą. Viena dizainerė pasakojo, kad galvos apdangalo moterys tyčia nepritvirtina smeigtukais ir taisosi jį kas penkias minutes. Tai – savotiškas iššūkis. Sveikindamasis su arabų moterimi negali jos paliesti – net  paspausti ranką.

Arabų moterims tai nėra jokia kančia. Papročiai paremti gilia tikėjimo filosofija. Jos nėra primityvios, vyrų užguitos namų šeimininkės. Man tenka bendrauti su protingomis, išsilavinusiomis moterimis. Kai kurios domisi futbolu. 

Mane piktina, kai arabus vadina teroristais. Aš matau, kaip sąžiningai žmonės penkis kartus per dieną meldžiasi. Kai dirbu su vietiniais, tai reikiamu metu jie atsiprašo ir eina į atokesnę vietą pasimelsti.

Lyg ir keista, kad pasirinkote arabų šalį, kur moterys ne tik po plačiomis abajomis slepia kūną, bet ir po nikatais – veidą. Tad makiažui belieka tik išraiškingos migdolų formos akys?

Vietinės moterys dažosi maždaug vienodai – visos ryškinasi tik akis. Mokslininkai nustatė, kad  Kleopatra buvo tik legendinė gražuolė. Ryškiu akių makiažu ji nustelbdavo netobulas veido formas. Taip ji  tapo arabišku grožio etalonu. 

Dekoratyvinės kosmetikos kompanijos išleidžia išskirtinius gaminius, skirtus tam tikriems regionams. Tarkim Japonijos firmose būtinai yra odą balinančių priemonių, o arabų – speciali kosmetika akims juodinti. Jei vietinė Dubajaus moteris paprašys neryškiai patamsinti akis, tai mūsiškei tai bus labai ryškus vakarinis makiažas. 

Ką galvojate apie natūralumo šalininkes ir makiažo priešininkes?

Man visiškai vis tiek. Nori dažykis, nori vaikščiok be jokio makiažo. Užburtas ratas. Atsiranda Holivude nauja žvaigždė ir visi dievina nežemišką jos grožį. O kažkur nufotografuoja ją be jokio makiažo, su treninginėm kelnėm išeinančią iš marketo, ir pradeda maišyti su purvais. Čia marketingas. Man visiškai dzin, kai matau, kad moteris perlenkė lazdą su kosmetinėm operacijomis. Tai jos veidas, jos atsakomybė. Žymiai maloniau dirbti su normaliomis, paprastomis, gražiomis, patraukliomis   moterimis, gyvenančiomis arčiau žemės, neinančiomis iš proto, kad joms netinka madingiausia sezono spalva.

Neseniai  kelios žinomos moterys viešai prisipažino, kad net ryte, mylimam vyrui šalia neprabudus, visada pirmiausia bėga pasidažyti. Ką apie tai galvojate?

Man tai juokinga. Į viską reikia žiūrėti su gera humoro doze. Seksbombos ir kiti madingų vakarėlių dalyviai dažnai dėl dėmesio troškulio pamiršta savigarbą.

Esate savamokslis, bet patyręs, pripažintas makiažo specialistas. Ar nesinori šio meno pasimokyti pas kitus, baigti specialias profesines studijas?

Mano darbe retai kas prašo parodyti diplomą. Už tave kalba tavo darbai. Nori gražių nuotraukų, nori nerealių, nori kruvinų – prašau. Kartą savo „sužalotomis“ nuotraukomis smarkiai pašiurpinau užsakovus. O man tik juokas. Galima tobulintis stebint, kaip už didelius pinigus kažkoks ponas dalijasi savo patirtimi. O galima pačiam ieškoti naujų technikų, tobulėti ir tuos pinigus investuoti į naujas darbo priemones. Tą darau nuolat.

Kažkada pusiau juokais pasakėte, kad makiažas – melas už pinigus. 

Perskaičiusi apie tai mano mama, mane pavadino kirviu. Tačiau į viską reikia žiūrėti su gera humoro doze, ar ne?

Ar Dubajuje nesijaučiate vienišas, ar turite draugų?

Nežinau, kodėl daug kam atrodo, kad JAE yra pasaulio pakraštys. Arba, kad ten taip puiku, jog nereikia net dirbti – pinigai savaime byra į kišenes. Daugelis mano, kad paprasčiau emigruoti į Londoną ar Niujorką. Bet jei niekas nelaukia, koks skirtumas ten ar kitur. Jei bijai iššūkių – geriau niekur nevažiuok. Juokaudamas tėvams sakau: „Aš kaip kirminas – kur numesi, ten pritapsiu“. Turiu draugų. Tikrų. Vienus vakar išlydėjau į Pietų Afrikos respubliką, kiti porai mėnesių išsrenda į Tailandą. Norėčiau ištrūkti namo ir aš – nuo rugsėjo nebuvau.

Griežtai draudžiama MESMOTERYS.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MESMOTERYS.LT kaip šaltinį.

Komentarai:

Tavo komentaras:

 

naujienlaiškis

mėnesio horoskopas

 • AVINAS (03.21 – 04.20)
  Panašu, kad priėjote kryžkelę, kai teks rimtai apsispręsti - toliau žvalgytis į praeitį ar eiti pirmyn ir atidaryti duris naujom spalvom. Stenkitės išsaugoti vidinę ramybę ir optimizmą.
 • JAUTIS (04.21 – 05.21)
  Jautukams numatytas pripažinimas darbuose, sklandžiai besiklostantis asmeninis gyvenimas ir nauji, bet labai malonūs iššūkiai.
 • DVYNIAI (05.22 – 06.21)
  Laukia kūrybingas ir žaismingas mėnuo. Priimkite jį išskėstomis rankomis.
 • VĖŽYS (06.22 – 07.22)
  Ar esate sąžiningi sau ir aplinkiniams? Šis mėnuo gali būti pilnas panašių klausimų. Pasiryžkite į juos atsakyti.
 • LIŪTAS (07.23 – 08.23)
  Metas atsipūsti po intensyvaus darbymečio ir šiek tiek save palepinti. Dažniau skirkite laiko savo artimiems žmonėms - jiems labai reikalingas jūsų dėmesys.
 • MERGELĖ (08.24 – 09.23)
  Gaivūs vėjai meilės fronte. Pats metas pakviesti ilgametę antrąją pusę į romantišką pasimatymą, o vienišiams - pasitikti naujus jausmus.
 • SVARSTYKLĖS (09.24 – 10.23)
  Aplinkinius žavėsite savo įžvalgumu ir jautrumu. Dažniau vadovaukitės spontaniškumu - kartais neverta visko sverti dešimt kartų ir praleisti neeilines progas.
 • SKORPIONAS (10.24 – 11.22)
  Galimi sunkumai darbe. Tačiau jie bus lengvai įveikiami pakreipus mąstymą teigiama linkme. Kartais didžiausios pasaulio problemos gyvuoja tik mūsų galvose.
 • ŠAULYS (11.23 – 12.22)
  Pačios tikriausios atostogos. Nauji įspūdžiai, naujos idėjos, naujos pažintys.
 • OŽIARAGIS (12.23 – 01.20)
  Tikėtina, kad sulauksite pripažinimo darbinėje aplinkoje. Tačiau būkite atsargūs ir nekelkite sau pernelyg didelių reikalavimų - tai gali apsunkinti bendravimą su bičiuliais ir antrąja puse.
 • VANDENIS (01.21 – 02.19)
  Sprendimas priimti naujus iššūkius išeis tik į naudą. Jausitės atsipalaidavę, kaip niekad žavūs ir keliantys simpatijas aplinkiniams.
 • ŽUVYS (02.20 – 03.20)
  Skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai. Įtampa ir greiti darbo tempai gali sutrikdyti fizinę ir emocinę pusiausvyrą. Dažniau pasilepinkite ramybe ir kūną atpalaiduojančiomis procedūromis.

facebook

Tikrą draugą Facebook'e pažinsi. Prisijunk! >>

kunas

Veidas Veidas Veidas

Naudingi straipsniai apie plastinę chirurgiją. Pagaliau visa informacija – vienoje vietoje. Kaip operuojama? Kokia rizika? Sužinok!

Daugiau

video

receptai

Visos moterys gamina skaniai. Bet vis tiek užmesk akį. >>

Nusiųsk draugui

Dėkojame, kad dalinatės!

Jūsų vardas *:

Jūsų el. paštas *:

Draugo el. paštas *:

Komentaras:

Apsaugos kodas

Įveskite kodą *:

Mūsų partneriai:

Užfifakyk ir sužinok draugiškas naujienas pirmoji!