Mada, naujausios tendencijos

Vladimir Karaleev. Mada - tai idėja

2012-06-22 | Mesmoterys.lt, www.vladimirkaraleev.com nuotraukos

Madoje jis neieško praktiškumo. Šis veikiau atsiranda kaip papildomas elementas. Jei tik taip nusprendžia Vladimiras Karaleevas – talentingas bulgarų kilmės dizaineris, gyvenantis ir kuriantis šiandieninėje menininkų Mekoje Berlyne.

Jo kūryba skirta išsilavinusiam ir intelektualiam pirkėjui. Konceptualios idėjos, paveiktos 9-10 dešimtmečių dekonstruktyvizmo, Comme des Garcons ir Yohji Yamamoto stilistikos, žaidimai linija ir forma, išsivadavimas iš siekio pristatyti rinkoje paklausią prekę. Kryptingas ėjimas pasirinktu keliu pasiteisina ir kuria savo taisykles – pastaruoju metu V. Karaleevo vardą linksniuoja madingiausia Berlyno publika. 

Intelektualūs įkvėpimai

31 m. bulgaras į Berlyną atvyko būdamas devyniolikos. Čia studijavo kostiumo dizainą, tačiau diplomą įgijo tik priartėjęs prie trisdešimtmečio – naujų kolekcijų kūrimas, dalyvavimas Berlyno mados savaitėse, įvairūs meniniai projektai – visa tai suryja tirpte tirpstantį V. Karaleevo laiką, ir taip netelpantį į kuklias dvidešimt keturias paros valandas.

Kas lėmė dizainerio suvokimą, kad mada – tai ne tik gražus ar praktiškas drabužis kūnui pridengti, bet ir erdvė idėjų laisvei, unikali meno šaka? „Sykį teko dalyvauti „Viktor&Rolf“ pristatyme sename Paryžiaus teatre. Tori Amos gyvai grojo fortepijonu, ir nors drabužiai visiškai neatitiko mano skonio, pasirodymas giliai įstrigo į atmintį. Prieš daugiau nei 15 metų, kuomet dar gyvenau Bulgarijoje, man pavyzdžiu tapo Jean-Paulis Gaultier – todėl, kad savo modeliu jis pasirinko Björk. Vėliau atradau jo buvusį asistentą Martiną Margielą, Comme des Garcons ir Yohji Yamamoto – pirmą kartą pamatęs jų kūrinius iš susijaudinimo negalėjau miegoti. Jie atvėrė man akis, supratau, kaip galima jungti madą ir meną“, pasakoja V. Karaleevas.

Mada kaip idėjų dirbtuvė

Jis pripažįsta, kad kurti paprasčiausiai gražius drabužius – neįdomu. Madai reikia idėjos, savitos filosofijos ir konteksto. Argumento, kodėl vienai ar kitai formai buvo parinkta konkreti spalva. Todėl V. Karaleevo kolekcijose dažnai matomos siūlės, atspurę audinio kraštai. Tačiau tai nereiškia, kad drabužis nėra preciziškai atliktas „išvirkščiojoje“ pusėje. „Viename straipsnyje perskaičiau, kad mano kolekcijos primena eskizą. Šią turbūt neigiamą pastabą priėmiau kaip didžiausią komplimentą“, prisimena kūrėjas.

O kaip idėja V. Karaleevo rankose virsta kūnu? „Yra tūkstančiai galimybių pasiūti suknelę. Todėl pradžioje išsirenku vieną taisyklę ir nuosekliai jos laikausi. Tarkime, nusprendžiu, kad drabužį gaminsiu iš audinio gabalo nenaudodamas žirklių. Arba: jo pagrindus sukursiu per 35 minutes. Tokia darbo sistema mobilizuoja kūrybines jėgas ir discipliną“, įsitikinęs dizaineris.

Savitų taisyklių jis mielai laikosi ir rinkdamasis kolekcijų pristatymo vietas. Tarkime, įprastą podiumą iškeisdamas į nacionalinės galerijos erdvę, kur modeliai nejudėdami tiesiog stoviniuoja prie baltų sienų. Kalbant apie miestų erdves... Tikėtina, kad pastaruoju metu V. Karaleevo kurti drabužiai dažniau šmėžuos ne Berlyno, o Tokijo gatvėse. Didelė dalis naujausių dizainerio kūrinių yra skirta būtent Japonijos rinkai. „Japonai turi puikų specifinį skonį“, šypsosi kūrėjas.

Griežtai draudžiama MESMOTERYS.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MESMOTERYS.LT kaip šaltinį.

Komentarai:

Tavo komentaras:

 

išpardavimai

Kur vyksta geriausi išpardavimai? >>

naujienlaiškis

mėnesio horoskopas

 • AVINAS (03.21 – 04.20)
  Panašu, kad priėjote kryžkelę, kai teks rimtai apsispręsti - toliau žvalgytis į praeitį ar eiti pirmyn ir atidaryti duris naujom spalvom. Stenkitės išsaugoti vidinę ramybę ir optimizmą.
 • JAUTIS (04.21 – 05.21)
  Jautukams numatytas pripažinimas darbuose, sklandžiai besiklostantis asmeninis gyvenimas ir nauji, bet labai malonūs iššūkiai.
 • DVYNIAI (05.22 – 06.21)
  Laukia kūrybingas ir žaismingas mėnuo. Priimkite jį išskėstomis rankomis.
 • VĖŽYS (06.22 – 07.22)
  Ar esate sąžiningi sau ir aplinkiniams? Šis mėnuo gali būti pilnas panašių klausimų. Pasiryžkite į juos atsakyti.
 • LIŪTAS (07.23 – 08.23)
  Metas atsipūsti po intensyvaus darbymečio ir šiek tiek save palepinti. Dažniau skirkite laiko savo artimiems žmonėms - jiems labai reikalingas jūsų dėmesys.
 • MERGELĖ (08.24 – 09.23)
  Gaivūs vėjai meilės fronte. Pats metas pakviesti ilgametę antrąją pusę į romantišką pasimatymą, o vienišiams - pasitikti naujus jausmus.
 • SVARSTYKLĖS (09.24 – 10.23)
  Aplinkinius žavėsite savo įžvalgumu ir jautrumu. Dažniau vadovaukitės spontaniškumu - kartais neverta visko sverti dešimt kartų ir praleisti neeilines progas.
 • SKORPIONAS (10.24 – 11.22)
  Galimi sunkumai darbe. Tačiau jie bus lengvai įveikiami pakreipus mąstymą teigiama linkme. Kartais didžiausios pasaulio problemos gyvuoja tik mūsų galvose.
 • ŠAULYS (11.23 – 12.22)
  Pačios tikriausios atostogos. Nauji įspūdžiai, naujos idėjos, naujos pažintys.
 • OŽIARAGIS (12.23 – 01.20)
  Tikėtina, kad sulauksite pripažinimo darbinėje aplinkoje. Tačiau būkite atsargūs ir nekelkite sau pernelyg didelių reikalavimų - tai gali apsunkinti bendravimą su bičiuliais ir antrąja puse.
 • VANDENIS (01.21 – 02.19)
  Sprendimas priimti naujus iššūkius išeis tik į naudą. Jausitės atsipalaidavę, kaip niekad žavūs ir keliantys simpatijas aplinkiniams.
 • ŽUVYS (02.20 – 03.20)
  Skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai. Įtampa ir greiti darbo tempai gali sutrikdyti fizinę ir emocinę pusiausvyrą. Dažniau pasilepinkite ramybe ir kūną atpalaiduojančiomis procedūromis.

facebook

Tikrą draugą Facebook'e pažinsi. Prisijunk! >>

kunas

Veidas Veidas Veidas

Naudingi straipsniai apie plastinę chirurgiją. Pagaliau visa informacija – vienoje vietoje. Kaip operuojama? Kokia rizika? Sužinok!

Daugiau

video

Nusiųsk draugui

Dėkojame, kad dalinatės!

Jūsų vardas *:

Jūsų el. paštas *:

Draugo el. paštas *:

Komentaras:

Apsaugos kodas

Įveskite kodą *:

Mūsų partneriai:

Užfifakyk ir sužinok draugiškas naujienas pirmoji!