Laisvalaikis

Vasara balkone: poilsis be streso

2012-06-29 | Mesmoterys.lt, nuotrauka Vanilla decor

Atšilus orams balkonas daugeliui miestiečių tampa puikia poilsio oaze. Tereikia pasitelkti šiek tiek sodininko įgūdžių, pastatyti porą naujų ar atnaujintų lauko baldų ir... įsidėmėti keletą kultūringo laisvalaikio taisyklių.

Kaip elgtis, kad balkonas nekenktų aplinkiniams ir netaptų kovos lauku?

Grilis

Taip. Ruošti grilio patiekalus čia pat balkone? Kodėl ne? Manote, kad viliojantys kepamo maisto kvapai suerzins kaimynus? Pasikvieskite juos vakaroti drauge! Nemėgstate savo kaimynų arba nemanote, kad bendras laisvalaikis būtų geras sumanymas? Įsigykite elektrinį grilį. Galbūt tai ne toks romantiškas įrenginys kaip grilis, kūrenamas anglimis, tačiau sklindančiais kvapais tirkai neužsitrauksite aplinkinių gyventojų nemalonės.

Ne. Gyvenant daugiabutyje grilio nevalia įkaitinti taip, kad kaimynams kiltų mintis kviesti gaisrinę, o pensininkai iš gretimo buto bijodami apsinuodyti dūmais pradėtų ieškotis naujų namų.

Įrengimas

Taip. Nežabokite savo kūrybingumo. Balkonas yra Jūsų buto dalis, taigi − Jūsų asmeninė erdvė. Net jei nuspręstumėte, kad norėtumėte baro paplūdimio stiliumi, nenutiks nieko blogo papylus šiek tiek smėlio žemasienėje dėžėje. Maži vaikai ją galės išnaudoti ir savo žaidimams. Norite atgaivos karštoms vasaros popietėms ir įsivaizduojate ją krokodilo formos pripučiamame baseinėlyje? Gal ir nelabai elegantiška, tačiau individualu.  

Ne. Kaimynai neprivalo toleruoti nei smėlio audrų, nei potvynių. Gerbkite jų privatumą.

Triukšmas

Taip. Juoktis, krizenti ir pasakoti linksmas istorijas sėdint balkone tikrai galima. Svarbiausia, kad tai girdėtumėte Jūs, o ne visi namo gyventojai. 

Ne. Po 22 val. pritildykite linksmybes − kaimynai niekuo nenusidėjo, kad negalėdami užmigti turėtų ropštis iš lovos ir skambinti policijai.

Saulės vonios

Taip. Be jų neįsivaizduojate nė vienos vasaros dienos? Pirmiausia pakartokite apsaugos nuo kenksmingų UV spindulių atmintinę ir saikingai deginkitės balkone. Jei Jūsų balkoną juosia reta tvorelė, bus jaukiau pridengus ją tinkamu audiniu ar nepermatomomis sienelėmis. Dar viena alternatyva − saulės skėtis.

Ne. Neįsijauskite į nudistų paplūdimio malonumus. Ypač, jei aplinkui gyvenna Jūsų balkoną galinčių matyti mažamečių. Tai gali papiktinti kaimynus.

Dekoras

Taip. Sandarios ar vijokliais apsiraizgiusios tvorelės, spalvoti žibintai, ryškios sienos − tinka viskas, kas atliepia Jūsų vaizduotę ir poreikius.

Ne. Puošdami savo balkoną pagalvokite apie bendrą pastato vaizdą. Neleiskite savo ambicijoms gadinti jo eksterjero. Nepamirškite, kad didesniems statybiniams perversmams reikalingas kaimynų arba visos namo bendrijos sutikimas.  

Augalai

Taip. Edeno sodai Jūsų balkone? Žinoma! Susikurkite miniatiūrinį žaliuojantį ir žydintį savo rojų. Naudokite senas medines dėžes, vazonus, lovelius, nebenaudojamus sodo rakandus (tarkime, senas laistytuvas gali virsti žaismingu gėlių vazonu). Svarbiausia, kad viskas būtų stabiliai pritvirtinta arba pastatyta ant balkono grindinio.

Ne. Nesirinkite augalų, kurie kenktų sienoms. Dėl šios priežasties gebenės ir laukinės vynuogės turėtų būti tabu.

Griežtai draudžiama MESMOTERYS.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MESMOTERYS.LT kaip šaltinį.

Žymės:
Komentarai:

Tavo komentaras:

 

receptai

Visos moterys gamina skaniai. Bet vis tiek užmesk akį. >>

facebook

Tikrą draugą Facebook'e pažinsi. Prisijunk! >>

naujienlaiškis

mėnesio horoskopas

 • AVINAS (03.21 – 04.20)
  Panašu, kad priėjote kryžkelę, kai teks rimtai apsispręsti - toliau žvalgytis į praeitį ar eiti pirmyn ir atidaryti duris naujom spalvom. Stenkitės išsaugoti vidinę ramybę ir optimizmą.
 • JAUTIS (04.21 – 05.21)
  Jautukams numatytas pripažinimas darbuose, sklandžiai besiklostantis asmeninis gyvenimas ir nauji, bet labai malonūs iššūkiai.
 • DVYNIAI (05.22 – 06.21)
  Laukia kūrybingas ir žaismingas mėnuo. Priimkite jį išskėstomis rankomis.
 • VĖŽYS (06.22 – 07.22)
  Ar esate sąžiningi sau ir aplinkiniams? Šis mėnuo gali būti pilnas panašių klausimų. Pasiryžkite į juos atsakyti.
 • LIŪTAS (07.23 – 08.23)
  Metas atsipūsti po intensyvaus darbymečio ir šiek tiek save palepinti. Dažniau skirkite laiko savo artimiems žmonėms - jiems labai reikalingas jūsų dėmesys.
 • MERGELĖ (08.24 – 09.23)
  Gaivūs vėjai meilės fronte. Pats metas pakviesti ilgametę antrąją pusę į romantišką pasimatymą, o vienišiams - pasitikti naujus jausmus.
 • SVARSTYKLĖS (09.24 – 10.23)
  Aplinkinius žavėsite savo įžvalgumu ir jautrumu. Dažniau vadovaukitės spontaniškumu - kartais neverta visko sverti dešimt kartų ir praleisti neeilines progas.
 • SKORPIONAS (10.24 – 11.22)
  Galimi sunkumai darbe. Tačiau jie bus lengvai įveikiami pakreipus mąstymą teigiama linkme. Kartais didžiausios pasaulio problemos gyvuoja tik mūsų galvose.
 • ŠAULYS (11.23 – 12.22)
  Pačios tikriausios atostogos. Nauji įspūdžiai, naujos idėjos, naujos pažintys.
 • OŽIARAGIS (12.23 – 01.20)
  Tikėtina, kad sulauksite pripažinimo darbinėje aplinkoje. Tačiau būkite atsargūs ir nekelkite sau pernelyg didelių reikalavimų - tai gali apsunkinti bendravimą su bičiuliais ir antrąja puse.
 • VANDENIS (01.21 – 02.19)
  Sprendimas priimti naujus iššūkius išeis tik į naudą. Jausitės atsipalaidavę, kaip niekad žavūs ir keliantys simpatijas aplinkiniams.
 • ŽUVYS (02.20 – 03.20)
  Skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai. Įtampa ir greiti darbo tempai gali sutrikdyti fizinę ir emocinę pusiausvyrą. Dažniau pasilepinkite ramybe ir kūną atpalaiduojančiomis procedūromis.

kunas

Veidas Veidas Veidas

Naudingi straipsniai apie plastinę chirurgiją. Pagaliau visa informacija – vienoje vietoje. Kaip operuojama? Kokia rizika? Sužinok!

Daugiau

video

Nusiųsk draugui

Dėkojame, kad dalinatės!

Jūsų vardas *:

Jūsų el. paštas *:

Draugo el. paštas *:

Komentaras:

Apsaugos kodas

Įveskite kodą *:

Mūsų partneriai:

Užfifakyk ir sužinok draugiškas naujienas pirmoji!