Laisvalaikis

Tulpių žieduose

2012-05-21 | Mesmoterys.lt

Pavasarines gėles pamažu keičiant vasaros spalvoms, pasidžiaukime paskutiniais sodus ir darželius puošiančiais tulpių žiedais. Papuoškime jais namus, lauko terasas, pavėsines.

Dr. R. Juodkaitė (VU) pasakoja, kad Europoje tulpių karaliavimo metas prasidėjo dar XVI a. Apytiksliais skaičiavimais šiuo metu yra išvesta apie 12 000 tulpių rūšių – skiriasi jų aukštis, spalvos, žiedlapių forma. Botanikė pažymi, kad tulpės ypač vertinamos dėl savo savybių – nors šias gėles priimta laikyti pavasario šauklėmis, namuose jas nesunku pražydinti net žiemą. Tuo tarpu tinkamai sukomponuotos pagal žydėjimo laiką sode jos gali džiuginti iki pat vasaros. Tarkime, daugiametės rūšys gegužės mėnesį dar net nebūna tinkamai įsižydėjusios. Tulpės puikiai tinka skynimui. Tik norint, kad žiedai ilgiau puoštų namus, patartina merkti dar neišsiskleidusius žiedus.

Sodinantiems tulpes lauke, R. Juodkaitė pataria atsižvelgti į kelis dalykus: vietą, dirvą ir metų laiką. Tulpės geriausiai jausis saulėtame žemės plote, apsaugotame nuo skersvėjų. Stiprus vėjas deformuotų aukštaūgių gėlių stiebus. Visoms svogūninėms gėlėms, tarp jų ir tulpėms, nepatinka pernelyg drėgna ir suplūkta žemė. Dirva turėtų būti pusiau lengva, puri, laidi drėgmei, neutrali arba silpnai šarminė. Tulpių svogūnėliai sodinami rudenį, rugsėjo-spalio mėnesiais. Likus mėnesiui iki sodinimo, žemę pravartu patręšti mineralinėmis trąšomis, mėšlu arba humusu. Atsiradus pašalui, dirvą būtina mulčiuoti. Tai padeda svogūnėliams geriau įsišaknyti ir išsilaikyti per žiemą.

Ką daryti, kad ilgiau išsilaikytų skintos tulpės

Pasirodo, saldumynai patinka ne tik moterims, bet ir tulpėms. Išbandykite cukraus tirpalą – 1 litre vandens ištirpinkite maždaug 30 gramų cukraus ir merkite į jį gėles. Saldintą vandenį būtina keisti kas pora dienų, antraip jame ims veistis rūgimo bakterijos. Nuo jų gali apsaugoti šlakelis spirito arba tabletė aspirino. Vis dėlto tulpių kotai yra gerokai minkštesni nei, pavyzdžiui, rožių, todėl vandenį joms geriausia keisti kasdien.

Priešingai nei augančios gryname ore, skintos tulpės nemėgsta tiesioginių saulės spindulių. Geriausiai jos laikosi vėsesnėje, vėdinamoje patalpoje. Geibstančias gėles galima pabandyti atgaivinti pamerkiant jas į vonelę su vėsiu vandeniu.

Tikrai būsite girdėjusios ir apie sudėtingus gėlių tarpusavio santykius. Tulpių niekada nemerkite su pakalnutėmis, tuo tarpu puskiparisio šakelė jas veiks kaip flirtas moteris.

Griežtai draudžiama MESMOTERYS.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MESMOTERYS.LT kaip šaltinį.

Komentarai:

Tavo komentaras:

 

receptai

Visos moterys gamina skaniai. Bet vis tiek užmesk akį. >>

facebook

Tikrą draugą Facebook'e pažinsi. Prisijunk! >>

naujienlaiškis

mėnesio horoskopas

 • AVINAS (03.21 – 04.20)
  Panašu, kad priėjote kryžkelę, kai teks rimtai apsispręsti - toliau žvalgytis į praeitį ar eiti pirmyn ir atidaryti duris naujom spalvom. Stenkitės išsaugoti vidinę ramybę ir optimizmą.
 • JAUTIS (04.21 – 05.21)
  Jautukams numatytas pripažinimas darbuose, sklandžiai besiklostantis asmeninis gyvenimas ir nauji, bet labai malonūs iššūkiai.
 • DVYNIAI (05.22 – 06.21)
  Laukia kūrybingas ir žaismingas mėnuo. Priimkite jį išskėstomis rankomis.
 • VĖŽYS (06.22 – 07.22)
  Ar esate sąžiningi sau ir aplinkiniams? Šis mėnuo gali būti pilnas panašių klausimų. Pasiryžkite į juos atsakyti.
 • LIŪTAS (07.23 – 08.23)
  Metas atsipūsti po intensyvaus darbymečio ir šiek tiek save palepinti. Dažniau skirkite laiko savo artimiems žmonėms - jiems labai reikalingas jūsų dėmesys.
 • MERGELĖ (08.24 – 09.23)
  Gaivūs vėjai meilės fronte. Pats metas pakviesti ilgametę antrąją pusę į romantišką pasimatymą, o vienišiams - pasitikti naujus jausmus.
 • SVARSTYKLĖS (09.24 – 10.23)
  Aplinkinius žavėsite savo įžvalgumu ir jautrumu. Dažniau vadovaukitės spontaniškumu - kartais neverta visko sverti dešimt kartų ir praleisti neeilines progas.
 • SKORPIONAS (10.24 – 11.22)
  Galimi sunkumai darbe. Tačiau jie bus lengvai įveikiami pakreipus mąstymą teigiama linkme. Kartais didžiausios pasaulio problemos gyvuoja tik mūsų galvose.
 • ŠAULYS (11.23 – 12.22)
  Pačios tikriausios atostogos. Nauji įspūdžiai, naujos idėjos, naujos pažintys.
 • OŽIARAGIS (12.23 – 01.20)
  Tikėtina, kad sulauksite pripažinimo darbinėje aplinkoje. Tačiau būkite atsargūs ir nekelkite sau pernelyg didelių reikalavimų - tai gali apsunkinti bendravimą su bičiuliais ir antrąja puse.
 • VANDENIS (01.21 – 02.19)
  Sprendimas priimti naujus iššūkius išeis tik į naudą. Jausitės atsipalaidavę, kaip niekad žavūs ir keliantys simpatijas aplinkiniams.
 • ŽUVYS (02.20 – 03.20)
  Skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai. Įtampa ir greiti darbo tempai gali sutrikdyti fizinę ir emocinę pusiausvyrą. Dažniau pasilepinkite ramybe ir kūną atpalaiduojančiomis procedūromis.

kunas

Veidas Veidas Veidas

Naudingi straipsniai apie plastinę chirurgiją. Pagaliau visa informacija – vienoje vietoje. Kaip operuojama? Kokia rizika? Sužinok!

Daugiau

video

Nusiųsk draugui

Dėkojame, kad dalinatės!

Jūsų vardas *:

Jūsų el. paštas *:

Draugo el. paštas *:

Komentaras:

Apsaugos kodas

Įveskite kodą *:

Mūsų partneriai:

Užfifakyk ir sužinok draugiškas naujienas pirmoji!