Laisvalaikis

„Pabudimo knyga“ – sutaikyti su savimi ir visu pasauliu

2012-06-27 | Mesmoterys.lt, Tyto alba

Mark Nepo. Pabudimo knyga: kaip gyventi gyvenimą, kurio norite, būnant gyvenime, kurį gyvenate. Iš anglų kalbos vertė Rasa Drazdauskienė. – Vilnius: Tyto alba, 2012. – 592 p. 

...dažniausiai pasitaikanti kliūtis, trukdanti patirti gyvenimo pilnatvę, į kurią daugybę kartų buvau atsitrenkęs, yra neryžtingumas, neleidžiantis mums nei pasilikti tikrai vieniems su gyvenimu, nei visiškai dviese su kitu žmogumi. Būti pusiau ten, pusiau čia – tikroji visiško vienišumo pradžia.

Mark Nepo (Markas Nepo; g. 1951) – amerikiečių poetas ir filosofas, dvylikos knygų autorius, daugiau kaip trisdešimt metų poetiškai kalbantis apie dvasingumą. Susirgęs vėžiu, o paskui jį įveikęs, autorius rašo ir moko, kaip pakeisti save, kad aplinkinis pasaulis taptų geresnis. Marko Nepo kūriniai išversti į prancūzų, portugalų, japonų ir danų kalbas. Jo tekstų galima rasti garsiausiuose dvasios rekolekcijų centruose, kuriuose dirbama su sveikstančiųjų ir medicinos darbuotojų bendruomenėmis. Markas skaito paskaitas, dalyvauja susitikimuose su skaitytojais, rengia rekolekcijas. Jo knygos poetiškai ir kartu paprastai moko rasti vidinę ramybę bei dvasinę išmintį. Marko Nepo tekstai skirti žmonėms, ieškantiems savojo „aš“ – ir jį jau radusiems, gyvenantiems taikoje su savimi ir pasauliu – ir to dar tik siekiantiems, atveria gyvenimo išmintį, glūdinčią paprasčiausiuose, kasdieniuose dalykuose. 

„Pabudimo knyga“ – išminties knyga, kur kiekvienai dienai skirtas atskiras tekstas ir pratimai, skirti mūsų dvasios treniravimui. Nuliūdusiems ir nusivylusiems, ieškantiems ramybės ir gyvenimo prasmės ją reikėtų atsiversti kiekvieną dieną, ieškant paramos ir nušvitimo, dvasinės ramybės ir darnos. Kai neįstengiame susitaikyti su mus supančia netiesa, kai nutinka kas nors negera, kai gyvenimas atrodo svetimas ir priešiškas, „Pabudimo knyga“ išmintingais žodžiais ir meditacijomis gali vėl mus sutaikyti su savimi  ir visu pasauliu. 

Pabuskite su „Pabudimo knyga“ naujam, geresniam gyvenimui.

Ištrauka iš „Pabudimo knygos“:

Birželio 27  
Beždžionė ir upė

Pasakojama, kad didis dzeno mokytojas paliepė mokiniui sėdėti prie upelio, kol išgirs tai, ko jį gali išmokyti vanduo. Dienų dienas jis suko galvą, stengdamasis rasti atsakymą, tik staiga pribėgo beždžionėlė ir kupina džiaugsmo ėmė linksmai pliuškentis vandenyje. Mokinys apsiverkė ir grįžo pas mokytoją, o šis meilingai jį sudraudė: „Tai beždžionėlė išgirdo.

Tu tik klauseisi.“ Kupini geriausių ketinimų dažnai susikuriame apgaulingas upės tyrinėtojų karjeras, nė karto net kojų nesušlapę. Taip pat galime svarstyti apie didžią filosofiją, nė karto nepasakę tiesos, arba analizuoti savo skausmą, nė karto jo nejutę, arba tyrinėti šventas vietas, taip ir nepavertę šventove tos vietos, kurioje gyvename. Šitaip galime pastatyti katedrą ant kranto ir nuolat rūpintis, kad ji būtų švari. galime skaičiuoti pinigus, kalbėti maldas, o iš tiesų nieko neišleisti ir nė karto nepajusti Dievo artumo. Šitaip galime meistriškai groti ar mylėtis, nė karto nepajutę nei muzikos, nei aistros. 

Mokinys apsiverkė todėl, kad beždžionėlė, turkšdamasi ir pliuškendama upėje, išgyveno džiaugsmo akimirką, o jam, mokiniui, visas jo klusnumas, pasiaukojimas ir meditacijos tokio džiaugsmo nesuteikė. 

Upė, suprantama, yra praeinanti mūsų gyvenimo akimirka. Dabartis mus kviečia gyventi savo gyvenimą. Kad ir kaip arti prieitume, kad ir kiek daug įgytume priartėję ir jautriai, nuoširdžiai įsiklausę, džiaugsmo vis tiek nepatirsime kitaip, kaip tik įbridę į upę. Kartą sėdėjau aptvertoje verandoje prie ežero, kur buvau įpratęs kas vasarą atvažiuoti jau dvidešimt metų. Mudu su draugu stebėjome lietų, kaip per tuos metus esame darę begalę kartų. Staiga mano draugas, nelyginant toji paprasta, graži beždžionėlė, pašoko iš vietos, staigiu judesiu atlapojo verandos duris, nusimetė drabužius ir įšoko į lietaus pripildytą ežerą. 

Žiūrėjau į jį tarsi mokinys, jusdamas skausmą žmogaus, kuris niekad nebuvo sušlapęs, o paskui irgi nusimečiau drabužius ir šokau iš paskos. Mudu nuplaukėme į ežero vidurį, iš dangaus mums tiesiai į burnas, į akis pylė lietaus vanduo, liejosi su ežero vandeniu, gyvenimai jungėsi į viena. Kiekvienas lietaus lašas, kapojantis mus ir ežero paviršių, kartojo: džiaugsmas, džiaugsmas, džiaugsmas...  

• gyvendamas šią dieną, atkreipkite dėmesį į savo sąveiką su kitais žmonėmis ir su gyvenimu aplink jus. • Atkreipkite dėmesį, ar tik stebite, kas vyksta, ar pats esate to vyksmo dalis. 
• Jei stebite, perkelkite savo širdį į srovę, tekančią priešais jus, panašiai kaip panardinate ranką į tekantį vandenį. 
• Tai darydamas, atverkite širdį sulig kiekvienu iškvėpimu, o sulig kiekvienu įkvėpimu įsileiskite vidun gyvenimą... Stebėkite ir būkite... Atsiverkite ir įsileiskite... Klausykite ir sušlapkite. 

Griežtai draudžiama MESMOTERYS.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MESMOTERYS.LT kaip šaltinį.

Komentarai:

Tavo komentaras:

 

receptai

Visos moterys gamina skaniai. Bet vis tiek užmesk akį. >>

facebook

Tikrą draugą Facebook'e pažinsi. Prisijunk! >>

naujienlaiškis

mėnesio horoskopas

 • AVINAS (03.21 – 04.20)
  Panašu, kad priėjote kryžkelę, kai teks rimtai apsispręsti - toliau žvalgytis į praeitį ar eiti pirmyn ir atidaryti duris naujom spalvom. Stenkitės išsaugoti vidinę ramybę ir optimizmą.
 • JAUTIS (04.21 – 05.21)
  Jautukams numatytas pripažinimas darbuose, sklandžiai besiklostantis asmeninis gyvenimas ir nauji, bet labai malonūs iššūkiai.
 • DVYNIAI (05.22 – 06.21)
  Laukia kūrybingas ir žaismingas mėnuo. Priimkite jį išskėstomis rankomis.
 • VĖŽYS (06.22 – 07.22)
  Ar esate sąžiningi sau ir aplinkiniams? Šis mėnuo gali būti pilnas panašių klausimų. Pasiryžkite į juos atsakyti.
 • LIŪTAS (07.23 – 08.23)
  Metas atsipūsti po intensyvaus darbymečio ir šiek tiek save palepinti. Dažniau skirkite laiko savo artimiems žmonėms - jiems labai reikalingas jūsų dėmesys.
 • MERGELĖ (08.24 – 09.23)
  Gaivūs vėjai meilės fronte. Pats metas pakviesti ilgametę antrąją pusę į romantišką pasimatymą, o vienišiams - pasitikti naujus jausmus.
 • SVARSTYKLĖS (09.24 – 10.23)
  Aplinkinius žavėsite savo įžvalgumu ir jautrumu. Dažniau vadovaukitės spontaniškumu - kartais neverta visko sverti dešimt kartų ir praleisti neeilines progas.
 • SKORPIONAS (10.24 – 11.22)
  Galimi sunkumai darbe. Tačiau jie bus lengvai įveikiami pakreipus mąstymą teigiama linkme. Kartais didžiausios pasaulio problemos gyvuoja tik mūsų galvose.
 • ŠAULYS (11.23 – 12.22)
  Pačios tikriausios atostogos. Nauji įspūdžiai, naujos idėjos, naujos pažintys.
 • OŽIARAGIS (12.23 – 01.20)
  Tikėtina, kad sulauksite pripažinimo darbinėje aplinkoje. Tačiau būkite atsargūs ir nekelkite sau pernelyg didelių reikalavimų - tai gali apsunkinti bendravimą su bičiuliais ir antrąja puse.
 • VANDENIS (01.21 – 02.19)
  Sprendimas priimti naujus iššūkius išeis tik į naudą. Jausitės atsipalaidavę, kaip niekad žavūs ir keliantys simpatijas aplinkiniams.
 • ŽUVYS (02.20 – 03.20)
  Skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai. Įtampa ir greiti darbo tempai gali sutrikdyti fizinę ir emocinę pusiausvyrą. Dažniau pasilepinkite ramybe ir kūną atpalaiduojančiomis procedūromis.

kunas

Veidas Veidas Veidas

Naudingi straipsniai apie plastinę chirurgiją. Pagaliau visa informacija – vienoje vietoje. Kaip operuojama? Kokia rizika? Sužinok!

Daugiau

video

Nusiųsk draugui

Dėkojame, kad dalinatės!

Jūsų vardas *:

Jūsų el. paštas *:

Draugo el. paštas *:

Komentaras:

Apsaugos kodas

Įveskite kodą *:

Mūsų partneriai:

Užfifakyk ir sužinok draugiškas naujienas pirmoji!