Meilė, santykiai, seksas, vaikai, populiarioji psichologija

Tvirtesnių santykių link: mokykimės kalbėtis

2012-08-14 | Mesmoterys.lt, nuotrauka www.photosshow.com

Turbūt sutiksite, kad gerų santykių pagrindą sudaro gebėjimas bendrauti. Regis, gyvename tarp žmonių, su jais dirbame ir leidžiame laisvalaikį, tačiau peržvelgusios savo ir savo partnerio bendravimo įpročius, randame ne tiek jau mažai susikalbėjimą griaunančių dalykų. Kaip jų išvengti?

Tinkamu laiku tinkamoje vietoje. Jei kažkas Jums neduoda ramybės ir planuojate rimtą pokalbį su savo antrąja puse, įsitikinkite, kad pasirinkote tam tinkamą aplinką ir laiką. Neužpulkite savo žmogaus, jei jis žiūri svarbias sporto rugtynes, mėgstamą filmą, rengiasi eiti miegoti arba įtemptai ruošiasi egzaminui. Užsiminkite, kad vėliau norėtumėte pasikalbėti, ir sulaukite momento, kai abu būsite namuose, tačiau neužsiimsite svarbiais reikalais. Rimtų temų negvildenkite viešose vietose − jose nesijausite saugiai ir užtikrintai.

Akis į akį. Apie svarbius dalykus venkite kalbėti raštu. Laiškai ir elektroninės žinutės gali būti klaidingai suprasti. Kalbėdami gyvai išvengsite nesusikalbėjimo. Žinoma, jei jaučiate, kad rašydamos galite rišliau išdėstyti mintis, asmeninių laiškų nenurašykite kaip visiškai netinkamos bendravimo priemonės. Tačiau: tegul tai būna ne pagrindinis kalbėjimosi būdas, o postūmis gyvam pokalbiui. 

Ne puolimo taktikai. Net jei neturime jokių blogų ketinimų, netinkamai parinktais žodžiais arba balso intonacija galime įžeisti kitą žmogų. Nuolat kartodamos įvardį „tu“, tik sukursite bereikalingą įtampą, o partneris pajus poreikį gintis arba nenorės Jūsų girdėti. Pamėginkite sakyti „aš“ arba „mes“. Tarkime: „Tu nuo manęs nutolai“ keiskite į „Man regis, mes atitolome vienas nuo kito“.

Taip sąžiningumui. Tiesa kartais žeidžia, tačiau jos išsakymas būtina sveikų santykių dalis. Pripažinkite, kad ne visada būnate tobula ir atsiprašykite už padarytas klaidas. Nuo to tik pasijusite geriau ir sustiprinsite ryšį.

Kūno kalba. Kalbėdama palaikykite akių kontaktą. Atsisėskite priešais savo partnerį į žiūrėkite jam į veidą. Leiskite jam suprasti, kad klausote to, ką jis sako. Parodykite nuoširdų susirūpinimą. Pokalbio metu neskambinkite telefonu, nedirbkite kompiuteriu ir nežiūrėkite televizoriaus. Girdėkite ir gerbkite savo pašnekovą.

48 valandų taisyklė. Jei Jūsų antra pusė padarė kažką, dėl ko pykstate arba jaučiatės blogai, privalote jam tai pasakyti. Tačiau nebūtinai iš karto. Jei po 48 valandų vis dar jaučiatės įskaudinta, kalbėkite. Jei ne − pamirškite, tai nebuvo svarbu. Visada atsiminkite, kad kitas žmogus negali skaityti Jūsų minčių. Jei liūdėdama tylite, Jūsų partneriui nepaliekama galimybė susivokti, apsiprašyti arba pasikeisti. Jei išsakėte savo nuoskaudas ir sulaukėte nuoširdaus atsiprašymo, viską pamirškite. Nelinksniuokite praeities. Nebent tie patys poelgiai kartojasi.

Kaip elgtis supykus

Sustoti. Jei kažkas rimtai Jus supykdė, sustokite, ženkite žingsnį atgal ir giliai įkvėpkite. Nusiraminkite išeidama pasivaikščioti, pasižiūrėdama mėgstamą filmą ar televizijos laidą, paskambindama draugei, pasiklausydama muzikos, pasidarydama veido kaukę ar atlikdama bet ką, kas teikia džiaugsmą. Atsitraukimas kartais padeda visko dar labiau nepabloginti.

Galvoti. Atslūgus įtūžiui, apmąstykite įvykusią situaciją ir atsakykite į klausimą, kas Jus taip supykdė. Ar dėl visko buvo kaltas partnerio balso tonas? O gal konkretūs veiksmai? Pirmiausia pati išsiaiškinkite tikrąją priežastį, o tada paaiškinkite savo jausmus.

Kalbėti. Po pirmųjų dviejų etapų būtinai turi sekti pokalbis. Antraip partneris nežinos, kas Jums kelia nepasitenkinimą ir toliau kartos tas pačias klaidas.

Klausytis. Išsakiusi savo jausmus, liaukitės kalbėti ir išklausykite savo partnerį. Jūs abu kuriate santykius ir tik jums abiems dalyvaujant gali būti priimti susitarimai, leisiantys kurti pilnaverčius santykius.

Griežtai draudžiama MESMOTERYS.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MESMOTERYS.LT kaip šaltinį.

Žymės:
Komentarai:

Tavo komentaras:

 

naujienlaiškis

mėnesio horoskopas

 • AVINAS (03.21 – 04.20)
  Panašu, kad priėjote kryžkelę, kai teks rimtai apsispręsti - toliau žvalgytis į praeitį ar eiti pirmyn ir atidaryti duris naujom spalvom. Stenkitės išsaugoti vidinę ramybę ir optimizmą.
 • JAUTIS (04.21 – 05.21)
  Jautukams numatytas pripažinimas darbuose, sklandžiai besiklostantis asmeninis gyvenimas ir nauji, bet labai malonūs iššūkiai.
 • DVYNIAI (05.22 – 06.21)
  Laukia kūrybingas ir žaismingas mėnuo. Priimkite jį išskėstomis rankomis.
 • VĖŽYS (06.22 – 07.22)
  Ar esate sąžiningi sau ir aplinkiniams? Šis mėnuo gali būti pilnas panašių klausimų. Pasiryžkite į juos atsakyti.
 • LIŪTAS (07.23 – 08.23)
  Metas atsipūsti po intensyvaus darbymečio ir šiek tiek save palepinti. Dažniau skirkite laiko savo artimiems žmonėms - jiems labai reikalingas jūsų dėmesys.
 • MERGELĖ (08.24 – 09.23)
  Gaivūs vėjai meilės fronte. Pats metas pakviesti ilgametę antrąją pusę į romantišką pasimatymą, o vienišiams - pasitikti naujus jausmus.
 • SVARSTYKLĖS (09.24 – 10.23)
  Aplinkinius žavėsite savo įžvalgumu ir jautrumu. Dažniau vadovaukitės spontaniškumu - kartais neverta visko sverti dešimt kartų ir praleisti neeilines progas.
 • SKORPIONAS (10.24 – 11.22)
  Galimi sunkumai darbe. Tačiau jie bus lengvai įveikiami pakreipus mąstymą teigiama linkme. Kartais didžiausios pasaulio problemos gyvuoja tik mūsų galvose.
 • ŠAULYS (11.23 – 12.22)
  Pačios tikriausios atostogos. Nauji įspūdžiai, naujos idėjos, naujos pažintys.
 • OŽIARAGIS (12.23 – 01.20)
  Tikėtina, kad sulauksite pripažinimo darbinėje aplinkoje. Tačiau būkite atsargūs ir nekelkite sau pernelyg didelių reikalavimų - tai gali apsunkinti bendravimą su bičiuliais ir antrąja puse.
 • VANDENIS (01.21 – 02.19)
  Sprendimas priimti naujus iššūkius išeis tik į naudą. Jausitės atsipalaidavę, kaip niekad žavūs ir keliantys simpatijas aplinkiniams.
 • ŽUVYS (02.20 – 03.20)
  Skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai. Įtampa ir greiti darbo tempai gali sutrikdyti fizinę ir emocinę pusiausvyrą. Dažniau pasilepinkite ramybe ir kūną atpalaiduojančiomis procedūromis.

facebook

Tikrą draugą Facebook'e pažinsi. Prisijunk! >>

kunas

Veidas Veidas Veidas

Naudingi straipsniai apie plastinę chirurgiją. Pagaliau visa informacija – vienoje vietoje. Kaip operuojama? Kokia rizika? Sužinok!

Daugiau

video

receptai

Visos moterys gamina skaniai. Bet vis tiek užmesk akį. >>

Nusiųsk draugui

Dėkojame, kad dalinatės!

Jūsų vardas *:

Jūsų el. paštas *:

Draugo el. paštas *:

Komentaras:

Apsaugos kodas

Įveskite kodą *:

Mūsų partneriai:

Užfifakyk ir sužinok draugiškas naujienas pirmoji!