Meilė, santykiai, seksas, vaikai, populiarioji psichologija

Noriu būti drąsesnė!

2012-06-26 | Mesmoterys.lt, nuotrauka www.noa-noa.dk

Persikelti į kitą miestą? Stačia galva nerti į vasaros romaną? Įveikti aukščio baimę? Kaip rasti daugiau drąsos ir pradėti naują gyvenimą? Laisvesnį. Spalvingesnį. Gyvesnį.

Klausimai drąsos tema patenka į psichologams patikimų paslapčių penketuką. Žmonės riboja save įvairiomis baimėmis ir nesiryžta gyventi tokio gyvenimo, kokio norėtų iš tikrųjų, tvirtina jie.

Ar drąsa – įgimtas dalykas?

Ne, neegzistuoja drąsos genas, teigia psichologai. Svarbiausią vaidmenį čia atlieka asmeninės žmogaus savybės ir auklėjimas. Jei žmogus dar vaikystėje buvo raginamas išbandyti naujus dalykus ir nebijoti galimų klaidų, tikėtina, kad jis užaugs kur kas drąsesniu žmogumi nei tas, kuriam buvo griežtai draudžiama liesti, lipti, kalbėti ar bėgioti. Sakysite, hiperbolizuojame? Apsidairykite aplinkui: Lietuvoje tikrai gana dažnai išvysite vaizdą, kai paskui poros metų mažylį einanti mama vieną po kito vardija draudimus. Vaikas, kuriam neleidžiama įlipti į balą ar įsiropšti į medį, suaugęs taip pat nesiryš pažinti kitokio pasaulio.

„Tik drąsiesiems šypsosi sėkmė“. Ar ši citata iš tiesų teisinga?

Drąsa – tai pasitikėjimas savo jėgomis ir gebėjimais, kuriuos būtina mobilizuoti susidūrus su naujais iššūkiais. Tas, kuris nesistengs įveikti beprasmių nuogąstavimų ir visą gyvenimą tūnos savo paties šešėlyje, vargu ar dažnai džiaugsis sėkme. Tai galioja ir darbui, ir meilei. Tas, kuris bijo nueiti pas viršininką paprašyti didesnės algos, tokios ir negauna. Tas, kuris nepasitiki žmonėmis ir bijo vėl nusivilti, niekada neįsimyli.

Norėčiau kaip nors pakeisti savo gyvenimą, tačiau iš prigimties nesu drąsus žmogus. Nuo ko turėčiau pradėti?

Pirmiausia – į atokiausią lentyną padėti aukos vaidmenį. Žengti pirmą žingsnį drąsesnio gyvenimo link – tai prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą. Liaukitės kartoję: esu toks, koks esu, ir negaliu nieko pakeisti. Sąžiningai įvertinti kiekvieną situaciją – iš tiesų būtent tam reikia daugiausia drąsos.

Tapti drąsiam ir pakeisti savo gyvenimą – skamba pernelyg paprastai, ar ne?

Iš dalies. Tiesą sakant, knygas panašiais pavadinimais, kaip „Trys žingsniai sėkmės link“, vertėtų atiduoti makulatūros supirkėjams. Pasikeitimas – ilgas ir iš daugybės mažų žingsnelių susidedantis procesas. Nesvarbu, apie ką kalbėtume. Svarbiausia atkakliai siekti užsibrėžto tikslo ir nepasiduoti įveikus pirmuosius sunkumus. Nesitikėkite, kad viskas įvyks per vieną dieną.

Ar tai reiškia, kad svarbu sekti kiekvieną pasikeitimą?

Taip. Vargu, ar kam nors pavyktų paprasčiausiai atsikratyti nepasitenkinimo jausmo ir jėga pasiekti teigiamų naujovių. Svarbu ne tik atsisakyti Jums trukdančių dalykų, bet ir pakeisti juos naujais. Reikia gerai žinoti savo norų kryptį. Galbūt pasikalbėjusios su kolege apie užduočių pasiskirstymą, vėl su džiaugsmu eisite į darbą. O surengusios pasivaikščiojimą po miestą su savo antrąja puse, atgaivinsite prisnūdusius jausmus. Tas, kuris turi aiškų tikslą ir žino kaip jo siekti, turėtų ryžtingai imtis veiksmų.

Ar tai nėra rizikinga?

Rizikuojate nebent tuo, kad kažkas pasikeis. Galbūt Jums bus lengviau apsispręsti, jei sudarysite teigiamų ir neigiamų dalykų sąrašą? Norite atidaryti banglentininkų mokyklą Portugalijoje? Pagalvokite apie saulę, jūrą, naujas pažintis ir iššūkius. Tada apie visus dalykus, kurie gali sužlugti, ir atsakykite sau į klausimą, ar tai būtų blogai. Pasvarstykite apie tai, kad nesėkmės atveju visada galėsite grįžti namo.

Puiku, tarkime, metu darbą ir iškeliauju aplink pasaulį. Tačiau mano draugai tokią žinią pasitinka nelabai entuziastingai.

Pasiryžę pokyčiams, visada susidursite su žmonėmis, kovojančiais su savo pačių nepasitenkinimu ir baimėmis. Tokioms reakcijoms būtina nuodugni analizė. Ar draugai nepripažįsta mano apsisprendimo, nes pavydi? O gal jiems iš tiesų rūpi mano ateitis?

Dažnai sakoma: tas, kuris nori būti drąsus, privalo būti stiprus vidumi. Kaip tai pasiekti?

Kovos menų atstova dažnai naudoja vieną elementą – kovos riksmą. Pasirodo, ne be reikalo. Riksmas neišgąsdina priešininko, tačiau mobilizuoja vidines jėgas, sureguliuoja kvėpavimą, didina pasitikėjimą ir fizines jėgas. „Kad ir kaip keistai tai skambėtų, moterims dažnai pritrūksta drąsos būtent garsiam riksmui“, tikina psichologai.

Mano draugė paliko savo vyrą dėl atsitiktinės pažinties su nauju vaikinu. Mano nuomone, tai didelė klaida. Kodėl man trūksta drąsos jai tai pasakyti?

Kam patiktų skaudinti savo mylimus žmones? Panašus pokalbis taptų nemenku išbandymu draugystei ir reikalauja tikrai didelės drąsos. Rašytoja Ingeborga Bachmann viename savo eilėraščių tai įvardijo „narsa prieš draugą“. Kalbant apie nepatogius dalykus, tiesą derėtų pabrėžti kaip vertingą dalyką. Pokalbio pradžia galėtų skambėti taip: „KADANGI esu tavo draugė, sąžiningai išsakysiu savo nuomonę“. Sveikai draugystei tai neturėtų būti kliūtis. Išskyrus atvejį, kai Jūsų „susirūpinimas“ slepia pavydą dėl draugės nuotykio.

Prieš konferenciją visada būnu pasiruošusi argumentuotai išdėstyti savo teiginius. Tačiau vos prasidėjus renginiui, pasitikėjimas savo jėgomis dingsta ir aš negaliu išlementi nė žodžio. Kodėl taip yra?

Būti drąsioms dailiosios lyties atstovėms dažnai trukdo moteriškas perfekcionizmas. Psichologai atkreipia dėmesį, kad gebėjimas laisvai ir drąsiai jaustis įvairiose gyvenimiškose situacijose neatsiejamas nuo drąsos klysti. Tas, kuris nori būti drąsus, privalo nekreipti dėmesio į ankstesnes klaidas ir bandyti dar kartą. Moterys sau kelia pernelyg aukštus reikalavimus ir kartais nieko nepasiekia vien iš baimės nepasiekti užsibrėžtų tikslų.

Ar vyrai natūraliai drąsesni už moteris?

Vyrai paprastai labiau pasitiki savo jėgomis ir taip skausmingai neišgyvena nesėkmių. Tačiau moksliniais tyrimais buvo įrodyta, kad prireikus parodyti pilietinę drąsą, – padėti žmogui, prie kurio priekabiaujama viešajame tranporte, arba užstoti bendradarbių neteisingai puolamą kolegą, – ir vyrai, ir moterys elgiasi vienodai drąsiai. Vis dėlto taip elgtis juos skatina skirtingi motyvai. Apklausus žmones, kurie, nesibaimindami žiaurių bausmių, Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjo žydus, paaiškėjo, kad vyrai taip elgėsi siekdami teisingumo, o moterys – iš gailesčio režimo aukoms.

Griežtai draudžiama MESMOTERYS.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MESMOTERYS.LT kaip šaltinį.

Žymės:
Komentarai:

Tavo komentaras:

 

naujienlaiškis

mėnesio horoskopas

 • AVINAS (03.21 – 04.20)
  Panašu, kad priėjote kryžkelę, kai teks rimtai apsispręsti - toliau žvalgytis į praeitį ar eiti pirmyn ir atidaryti duris naujom spalvom. Stenkitės išsaugoti vidinę ramybę ir optimizmą.
 • JAUTIS (04.21 – 05.21)
  Jautukams numatytas pripažinimas darbuose, sklandžiai besiklostantis asmeninis gyvenimas ir nauji, bet labai malonūs iššūkiai.
 • DVYNIAI (05.22 – 06.21)
  Laukia kūrybingas ir žaismingas mėnuo. Priimkite jį išskėstomis rankomis.
 • VĖŽYS (06.22 – 07.22)
  Ar esate sąžiningi sau ir aplinkiniams? Šis mėnuo gali būti pilnas panašių klausimų. Pasiryžkite į juos atsakyti.
 • LIŪTAS (07.23 – 08.23)
  Metas atsipūsti po intensyvaus darbymečio ir šiek tiek save palepinti. Dažniau skirkite laiko savo artimiems žmonėms - jiems labai reikalingas jūsų dėmesys.
 • MERGELĖ (08.24 – 09.23)
  Gaivūs vėjai meilės fronte. Pats metas pakviesti ilgametę antrąją pusę į romantišką pasimatymą, o vienišiams - pasitikti naujus jausmus.
 • SVARSTYKLĖS (09.24 – 10.23)
  Aplinkinius žavėsite savo įžvalgumu ir jautrumu. Dažniau vadovaukitės spontaniškumu - kartais neverta visko sverti dešimt kartų ir praleisti neeilines progas.
 • SKORPIONAS (10.24 – 11.22)
  Galimi sunkumai darbe. Tačiau jie bus lengvai įveikiami pakreipus mąstymą teigiama linkme. Kartais didžiausios pasaulio problemos gyvuoja tik mūsų galvose.
 • ŠAULYS (11.23 – 12.22)
  Pačios tikriausios atostogos. Nauji įspūdžiai, naujos idėjos, naujos pažintys.
 • OŽIARAGIS (12.23 – 01.20)
  Tikėtina, kad sulauksite pripažinimo darbinėje aplinkoje. Tačiau būkite atsargūs ir nekelkite sau pernelyg didelių reikalavimų - tai gali apsunkinti bendravimą su bičiuliais ir antrąja puse.
 • VANDENIS (01.21 – 02.19)
  Sprendimas priimti naujus iššūkius išeis tik į naudą. Jausitės atsipalaidavę, kaip niekad žavūs ir keliantys simpatijas aplinkiniams.
 • ŽUVYS (02.20 – 03.20)
  Skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai. Įtampa ir greiti darbo tempai gali sutrikdyti fizinę ir emocinę pusiausvyrą. Dažniau pasilepinkite ramybe ir kūną atpalaiduojančiomis procedūromis.

facebook

Tikrą draugą Facebook'e pažinsi. Prisijunk! >>

kunas

Veidas Veidas Veidas

Naudingi straipsniai apie plastinę chirurgiją. Pagaliau visa informacija – vienoje vietoje. Kaip operuojama? Kokia rizika? Sužinok!

Daugiau

video

receptai

Visos moterys gamina skaniai. Bet vis tiek užmesk akį. >>

Nusiųsk draugui

Dėkojame, kad dalinatės!

Jūsų vardas *:

Jūsų el. paštas *:

Draugo el. paštas *:

Komentaras:

Apsaugos kodas

Įveskite kodą *:

Mūsų partneriai:

Užfifakyk ir sužinok draugiškas naujienas pirmoji!