Grožio nebūna per daug

7 dietinės taisyklės

2012-08-15 | Mesmoterys.lt, nuotrauka www.photosshow.com

Skaičiuojame kalorijas, bandome visų šalių ir visų aktorių dietas, perkame dviem dydžiais mažesnius drabužius, bet vėl ir vėl paslystame, o tada...

...galėtume sakyti, kad tada pasaka ir vėl prasideda nuo pradžios. O gal pakeiskime siužetą ir užuot skaičiavusios kalorijas išmokime skaičiuoti iki septynių? To užteks.

Taisyklė nr. 1: Greičiau soti

Dešimtas patiekalo kąsnis tikrai nėra gardesnis už pirmuosius du arba tris, todėl mėgaukitės skoniu, o noras valgyti kiek akys mato pamažu dings savaime. Dėmesio! Visiškai priešingai gali nutikti besimėgaujant švediško stalo privalumais − čia kiekvienas paragautas valgis tik iš naujo sužadins apetitą. Todėl tokiomis aplinkybėmis laikykitės geležinės taisyklės: viena rimta arba kelios miniatiūrinės porcijos. Valgykite lėtai ir ilgai, taip greičiau pasijusite soti. Galioja ir giminių šventėms su ilgais lūžtančiais stalais.

Taisyklė nr. 2: Mažiau yra daugiau

Lėkštėje patalpindamos didelę porciją neišvengsite bereikalingų kalorijų. Apmaudžiausia, kad puikiai pasisotindamos nuo pusės arba trečdalio porcijos vis tiek sudorojome ją visą. O jei toks valgymo įprotis tampa kasdienybe, labai greitai pasipuošiame mielinėmis bandelėmis liemens, klubų ir pilvo srityse. Todėl: venkite restoranų su švedišku stalu ir ekonominių XXL pakuočių. Net jei tai yra brangiau, parduotuvėse rinkitės pačius mažiausius įpakavimus, o maitinimo įstaigose reikalaukite mažesnės porcijos.

Taisyklė nr. 3: Vėsu vs per daug jauku

Prisėdate jaukiame restorane. Maloni aplinka, prigesintos šviesos, šiltos spalvos. Praleidžiate čia dar valandėlę, suvalgote dar vieną desertą, išgeriate dar vieną taurę vyno... Stop. Jaukioje aplinkoje greičiau pasijuntame pernelyg atsipalaidavę ir užsimirštame. Nesakome, kad turėtumėte vengti tokių vietų, tačiau kasdien keliaukite į šviesias ir vėsias minimalistinio stiliaus kavines. Jų aplinka mažiau vilioja papildomai užkandžiauti ar mėgautis gėrimais.

Taisyklė nr. 4: Neatsisakyti pagundų

Savo pamėgtų produktų − nesvarbu, kas tai būtų: šokoladas ar sūris su baltuoju pelėsiu − paprastai esame linkusios suvalgyti daugiau. Tačiau: valgydamos juos jaučiame pasitenkinimą ir nebenorime papildomų užkandžių. Visai kitaip yra su tokiais neutralaus skonio produktais, kaip, pavyzdžiui, jogurtas ar varškė. Jų porcija mums nesuteikia tokio pasimėgavimo, todėl pavalgiusios imame dairytis intensyviau skonio receptorius stimuliuojančių užkandžių: rūkytos dešros, sūdytų riešutų, šokoladinių saldainių... Jei norite numesti keletą kilogramų, nesirinkite tik sveikuoliško raciono. Tai neduos jokių rezultatų. Geriau suvalgykite gabalėlį riebesnio sūrio, o ne liesos varškės. Žinoma, nedidelį!

Taisyklė nr. 5: Pasąmonės žaidimai

Spręsdamos, ką valgyti, kasdien atliekame maždaug 200 pasirinkimų. Daugelį jų kontroliuoja mūsų pasąmonė. JAV mokslininkas Brianas Wansinkas tai vadina „pasąmonės žaidimais“. Išmokę jų taisykles kur kas lengviau išlaikysime dailias kūno linijas. B. Wansinko tyrimai parodė, kad kasdien mes suvalgome maždaug 200 kalorijų daugiau negu reikia mūsų organizmui. Pradėkite nuo smulkmenų. Atsisakykite 30 g bulvių traškučių, o ant sumuštinių užsitepkite mažiau sviesto ir kalorijų krepšelis bus optimaliai sumažintas.

Taisyklė nr. 6: Dėmesingai valgyti

Tyrimais įrodyta, kad jau mažyčiu 5 g gabalėliu šokolado patenkiname gardaus užkandžio norą ir poreikį. Tuomet kodėl suvalgome kelis kartus daugiau? Dėl nedėmesingumo, teigia psichologai. Atlikite dėmesingumo ugdymo pratimą. Priešais save pasidėkite šokolado plytelę. Giliai įkvėpkite ir įsidėmėkite, kaip ji atrodo bei kvepia. Atsakykite sau į klausimą, kaip turėtumėte jaustis, kad tuoj pat ją suvalgytumėte? Susijaudinusi? Įpykusi? Alkana? Tada labai lėtai suvalgykite mažytį gabalėlį. Fiksuokite, ką jaučiate. Jei valgydami susikoncentruojame į maistą, pasitenkinimą pajuntame nuo pirmojo kąsnio.   

Taisyklė nr. 7: Sumažinti kalorijų skaičių

Daugelis mūsų valgomų produktų turi daug kalorijų, tačiau mažai masės. Prie jų galima priskirti picą, dešrą, šokoladą, duoną. Pagrindinis jų trūkumas: keliais kąsniais tokių užkandžių viršijame rekomenduojamą kalorijų normą, tačiau taip ir nepasisotiname. Kaloringi, tačiau nedideli kiekiai maisto neužpildo skrandžio ir nekelia sotumo jausmo. Sumažinkite kalorijas, gaunamas iš daug energijos teikiančių produktų ir derinkite juos su nekaloringais priedais. Taigi: nesakome ne picai, tačiau tik mažam gabalėliui ir tik su didele porcija šviežių daržovių salotų.

Griežtai draudžiama MESMOTERYS.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MESMOTERYS.LT kaip šaltinį.

Žymės:
Komentarai:

Tavo komentaras:

 

facebook

Tikrą draugą Facebook'e pažinsi. Prisijunk! >>

naujienlaiškis

mėnesio horoskopas

 • AVINAS (03.21 – 04.20)
  Panašu, kad priėjote kryžkelę, kai teks rimtai apsispręsti - toliau žvalgytis į praeitį ar eiti pirmyn ir atidaryti duris naujom spalvom. Stenkitės išsaugoti vidinę ramybę ir optimizmą.
 • JAUTIS (04.21 – 05.21)
  Jautukams numatytas pripažinimas darbuose, sklandžiai besiklostantis asmeninis gyvenimas ir nauji, bet labai malonūs iššūkiai.
 • DVYNIAI (05.22 – 06.21)
  Laukia kūrybingas ir žaismingas mėnuo. Priimkite jį išskėstomis rankomis.
 • VĖŽYS (06.22 – 07.22)
  Ar esate sąžiningi sau ir aplinkiniams? Šis mėnuo gali būti pilnas panašių klausimų. Pasiryžkite į juos atsakyti.
 • LIŪTAS (07.23 – 08.23)
  Metas atsipūsti po intensyvaus darbymečio ir šiek tiek save palepinti. Dažniau skirkite laiko savo artimiems žmonėms - jiems labai reikalingas jūsų dėmesys.
 • MERGELĖ (08.24 – 09.23)
  Gaivūs vėjai meilės fronte. Pats metas pakviesti ilgametę antrąją pusę į romantišką pasimatymą, o vienišiams - pasitikti naujus jausmus.
 • SVARSTYKLĖS (09.24 – 10.23)
  Aplinkinius žavėsite savo įžvalgumu ir jautrumu. Dažniau vadovaukitės spontaniškumu - kartais neverta visko sverti dešimt kartų ir praleisti neeilines progas.
 • SKORPIONAS (10.24 – 11.22)
  Galimi sunkumai darbe. Tačiau jie bus lengvai įveikiami pakreipus mąstymą teigiama linkme. Kartais didžiausios pasaulio problemos gyvuoja tik mūsų galvose.
 • ŠAULYS (11.23 – 12.22)
  Pačios tikriausios atostogos. Nauji įspūdžiai, naujos idėjos, naujos pažintys.
 • OŽIARAGIS (12.23 – 01.20)
  Tikėtina, kad sulauksite pripažinimo darbinėje aplinkoje. Tačiau būkite atsargūs ir nekelkite sau pernelyg didelių reikalavimų - tai gali apsunkinti bendravimą su bičiuliais ir antrąja puse.
 • VANDENIS (01.21 – 02.19)
  Sprendimas priimti naujus iššūkius išeis tik į naudą. Jausitės atsipalaidavę, kaip niekad žavūs ir keliantys simpatijas aplinkiniams.
 • ŽUVYS (02.20 – 03.20)
  Skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai. Įtampa ir greiti darbo tempai gali sutrikdyti fizinę ir emocinę pusiausvyrą. Dažniau pasilepinkite ramybe ir kūną atpalaiduojančiomis procedūromis.

kunas

Veidas Veidas Veidas

Naudingi straipsniai apie plastinę chirurgiją. Pagaliau visa informacija – vienoje vietoje. Kaip operuojama? Kokia rizika? Sužinok!

Daugiau

video

receptai

Visos moterys gamina skaniai. Bet vis tiek užmesk akį. >>

Nusiųsk draugui

Dėkojame, kad dalinatės!

Jūsų vardas *:

Jūsų el. paštas *:

Draugo el. paštas *:

Komentaras:

Apsaugos kodas

Įveskite kodą *:

Mūsų partneriai:

Užfifakyk ir sužinok draugiškas naujienas pirmoji!